Hlavní navigace

Siemens Enterprise Communications nabízí nástroje pro sjednocenou komunikaci a spolupráci jako cloudové řešení

[Tisková zpráva] Obchodní partneři mohou díky tomuto inovativnímu a robustnímu řešení nabízet snadnou a cenově dostupnou implementaci sjednocené komunikace a spolupráce

Sdílet

Vize všudypřítomného přístupu ke službám a programům na Internetu (tzv. cloud computing), propojení  se sociálními sítěmi a neomezená mobilita je nyní o krok blíž realitě díky OpenScape Cloud Solutions firmy Siemens Enterprise Communications. Tato sada inovativních cloudových komunikačních řešení umožňuje zavést jednoduchou, spolehlivou a cenově dostupnou platformu sjednocené komunikace a spolupráce ve firmách všech velikostí. Unikátní aplikace jsou navrženy tak, aby byly uživatelsky co nejsnáze ovladatelné a snadno se integrovaly do firemních procesů. Zákazníci rovněž ocení flexibilní varianty implementace a odběru cloudových služeb. 
  

Sada OpenScape Cloud Solutions, založená na funkcionalitě aplikací OpenScape Voice, OpenScape UC a OpenScape Web Collaboration, umocňuje výhody otevřené architektury, virtualizovaného a sdíleného (multitenant) softwaru. Základ sady tvoří OpenScape Cloud Services, které jsou hostovány v nejmoderněj­ších datových centrech a spojují v sobě spolehlivost a bezpečnost privátního cloudu s flexibilnějšími a cenově dostupnějšími variantami implementace. Součástí sady je standardní nabídka předdefinovaných služeb a možností, díky níž mohou obchodní partneři a jejich zákazníci snadno a rychle implementovat individualizované cloudové služby a následně provádět úpravy a rozšíření podle svých aktuálních potřeb. Tímto způsobem se omezí rizika i náklady spojované se zaváděním systémů sjednocené komunikace a spolupráce.  
  

„OpenScape Cloud Services představují další logický krok k otevřeným, softwarově koncipovaným systémům firemní komunikace,” říká Chris Hummel, prezident regionu Severní Amerika a marketingový ředitel Siemens Enterprise Communications. „S tímto řešením se již firmy nebudou muset složitě rozhodovat mezi jednoduchostí a nákladovou efektivitou nebo spolehlivostí a komplexním špičkovým řešením sjednocené komunikace a spolupráce. Našim partnerům pak toto robustní a ojedinělé řešení nabízí způsob jak s minimálními riziky rychle zvyšovat prodeje.“  
 
 
 

Sada OpenScape Cloud Solutions zahrnuje: 

  • OpenScape Cloud Services, dostupné výhradně u obchodních partnerů, jsou založeny na renomovaných komunikačních aplikacích z portfolia Siemens Enterprise Communications – OpenScape Voice, OpenScape UC a OpenScape Web Collaboration – hostovaných v datových centrech. Obchodní partneři uzavírají smluvní vztah s koncovými zákazníky, včetně objednávek a dodávek zařízení a zajištění gatewayí, dalšího vybavení a údržby přímo na místě. Konektivitu uživatelů a hlasové služby poskytnou vybraní partnerští operátoři. 
 
  • OpenScape Mobile UC klient pro Android, včetně novinky OpenScape Communication Gestures, podporuje inovativní uživatelský povel Call Swipe Gesture, který pomocí specifického gesta ruky na dotykovém displeji dokáže převést právě probíhající hovor z jednoho zařízení na druhé. Jedná se o první krok směrem k novým způsobům interakce s pokročilými komunikačními aplikacemi a zařízeními – např. při přístupu k údajům o dostupnosti, ovládání hovorů, využívání komunikace pomocí krátkých textových zpráv či nástrojů spolupráce.
 
  • OpenScape Fusion pro Google Apps obsahuje plug-iny pro aplikační sadu Google Apps, díky nimž lze využívat funkce sjednocené komunikace, jako je vytáčení čísla kliknutím či spouštění hlasových, video a webových konferencí přímo z cloudových aplikací Google. Kombinace bohaté funkcionality OpenScape UC s aplikacemi Google Mail a Calendar zvyšuje uživatelský komfort i produktivitu.
 
 

Jelikož úspěch cloudových služeb závisí jak na robustních technologiích, tak na pozitivní zkušenosti zákazníka, spolupracoval Siemens Enterprise Communications se svými klíčovými partnery na zajištění nejvyšší možné kvality a uživatelské přístupnosti. Při vytváření nového portálu pro přístup a automatizované poskytování cloudových služeb hrála důležitou roli specializovaná designerská firma Ideo. Na navrhování OpenScape Cloud Services se pak podílela řada klíčových obchodních partnerů tak, aby konečný výsledek co nejlépe odpovídal potřebám jejich zákazníků, mezi které patří BlackBox (USA), Mr.Net a Telefonbau Schneider (Německo), a Trends ICT Group, onecentral a Televersal (Nizozemí). 
  

„Při volbě partnera pro zavádění cloudových služeb jsme se rozhodli pro společnost Siemens Enterprise Communications, která podle nás disponuje tou správnou technologií – a zároveň nabízí vlastní hlasové aplikace a aplikace sjednocené komunikace a spolupráce, které jsou

v cloudu integrovány,“ říká Brian Jones, Vice President v Black Box Network Services. „Zároveň nám imponuje model výhradního partnerského prodeje i způsob, jakým jsou služby sestaveny do balíčků, které pak můžeme snadno prodávat a nabízet pod svým jménem. Vyhovuje nám, že máme k dispozici předintegrované bezpečné řešení, a nemusíme je tak sami sestavovat z různých komponent.“   
 

Klíčové komponenty OpenScape Cloud Solutions budou k dispozici ve druhém čtvrtletí 

tohoto roku ve Spojených státech, Německu a Nizozemí, další země budou následovat

v nadcházejících čtvrtletích. 
 
 

Siemens Enterprise Communications 

Siemens Enterprise Communications je předním poskytovatelem komplexních řešení v oblasti firemní komunikace, zahrnujících hlasové služby, síťovou infrastrukturu i zabezpečení. Řešení založená na otevřených standardních architekturách propojují komunikační systémy s obchodními aplikacemi k zajištění maximálně efektivní spolupráce     v rámci firmy. Koncepce otevřené komunikace umožňuje zvyšovat produktivitu a snižovat náklady prostřednictvím řešení, jež se snadno instalují v existujících IT prostředích a přispívají k racionalizaci pracovních procesů. Na principu otevřené komunikace je založena i  zákaznická cesta OpenPath® zaměřená na minimalizaci rizik a efektivní implementaci sjednocené komunikace. Siemens Enterprise Communications je společným podnikem privátní investiční firmy Gores Group a koncernu Siemens a zahrnuje Siemens Enterprise Communications, Cycos a Enterasys Networks. 

Další informace o společnosti Siemens Enterprise Communications a Enterasys najdete na internetových adresách www.siemens-enterprise.com nebo www.enterasys­.com.