Hlavní navigace

Siemens na hannoverském veletrhu CeBIT

[Tisková zpráva] Společnost Siemens na letošním CeBITu představuje inovativní produkty a nová řešení pro firemní zákazníky, operátory i koncové zákazníky. Pro malé firmy je připravena inovativní technologie pro firemní hlasovou komunikaci. Fanoušci fotbalu budou jistě potěšeni novou technologií televize v mobilním telefonu – testovací provoz bude spuštěn na letošním fotbalovém mistrovství světa. Na veletrhu jsou také hojně zastoupeny produkty Gigaset – návštěvníky zde čekají nejen bezšňůrové telefony, ale také nové set-top boxy, domácí brána a telefon pro VoIP telefonii.

Sdílet

Datové moduly
Modul TC45 umožňuje ověřovat daňové příjmy. Data jsou z elektronických pokladen automaticky předávána finančním úřadům prostřednictvím bezdrátové technologie, která byla jako první na světě nasazena v Srbsku a Černé Hoře.

Siemens bude vyvíjet drivery pro moduly MC55/56, MC75, XT55/56 a AC45/75 pro platformu Microsoft Windows Mobile, aby tak zajistil bezproblémovou spolupráci mezi datovými moduly Siemens a softwarem Microsoft pro bezdrátové aplikace všem výrobcům průmyslových aplikací a mobilních přístrojů, kteří ve svých produktech používají právě software společnosti Microsoft a datové moduly firmy Siemens.

Fotbalové mistrovství světa v mobilním telefonu
Fotbal v mobilním podání. Letošní fotbalové mistrovství světa se stane testovacím obdobím pro televizi v mobilním telefonu, přičemž masové rozšíření této technologie se předpokládá nejpozději do příštích olympijských her v roce 2008.

Internetová televize v HDTV kvalitě
Uživatelé přijímající internetové televizní vysílání (IPTV) prostřednictvím telefonní linky přímo do svých televizorů se mohou do budoucna těšit na ještě lepší podívanou. Společnost Siemens představuje IPTV řešení v HDTV (High-Definition TV) kvalitě. Tento nový TV standard s vysokým rozlišením přináší maximálně ostrý obraz, jasné barvy a širokou hloubku pole, která vytváří téměř trojrozměrný dojem.

Novinky v podnikové IP komunikaci
Siemens na letošním CeBITu představí nové komunikační řešení HiPath BizIP nabízející inovativní P2P (peer-to-peer) technologii pro firemní hlasovou komunikaci určenou zejména pro malé firmy, které tak získají rychlý a snadný přístup k IP komunikaci.

Všechny komunikační systémy HiPath z portfolia společnosti Siemens pro podnikový segment nyní podporují SIP trunking – neboli propojení firemní komunikace s poskytovateli služeb a operátory, kteří nabízejí internetovou telefonii (VoIP) na základě SIP protokolu (Session Initiation Protocol).

Siemens rozšiřuje portfolio přístrojů Gigaset
Bezšňůrové telefony Gigaset A160/165 a Gigaset A260/265 (bez/se zabudovaným záznamníkem) nabízejí všechno potřebné pro pohodlné telefonování: podsvícený displej, seznam ztracených volání, funkci opětovného vytočení čísla a paměť na čísla o kapacitě až 50 záznamů a další.

Přístroj Gigaset C450 IP je první z řady bezšňůrových telefonů DECT s integrovanou službou VoIP. Tento hybridní model má napojení jak na pevnou síť, tak na LAN, přičemž jej lze použít jako klasický telefon, což zákazníkům bez PC jednoduše a pohodlně umožní využít výhod levné internetové telefonie.

Siemens přichází s další novinkou – s telefony, jež umožňují jednoduché sdílení telefonních čísel mezi mobilními telefony a pevnou sítí. Modely Gigaset S450/455 SIM a Gigaset E450/455 SIM obsahují čtecí a zapisovací mechaniku pro SIM karty. Dva nové set-top boxy pro digitální televizi přes internet (IPTV) – Gigaset HD360 IP a Gigaset HD860 IP – umožňují řadu aplikací, například video-on-demand, timeshift TV či surfování po internetu.

Nový Siemens modem – Gigaset SE267 VDSL2 – funguje na bázi nového standardu VDSL2 Mezinárodní telekomunikační unie (ITU), poskytuje ekonomické řešení jednoduchou instalací Plug & Play a rychlé dodání lepších hlasových, video a datových služeb. Gigaset SX763 WLAN dsl – flexibilní, rychlý a funkčně vybavený vstupní bod do světa telefonování, internetu, propojení a domácí zábavy. Domácí brána Gigaset, kterou lze jednoduše nainstalovat a nastavit, kombinuje bezdrátový internetový router (integrovaný modem ADSL 2+) s USB portem, dvěma analogovými rozhraními a čtyřmi ethernetovými porty. Periferní přístroje (notebooky, PC, organizéry či TV set-top boxy) mohou být připojeny přes bezdrátové či tradiční kabelové připojení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).