Hlavní navigace

Siemens nabízí komplexní řešení multimediálních technologií pro mobilní operátory

[Tisková zpráva] Společnost Siemens nabízí ucelené řešení multimediálních technologií pro mobilní operátory. První technologií je platforma pro stahování hudby do mobilního telefonu, která umožňuje přehrát ukázky nabízených skladeb a následně zaplatit a stáhnout si plnou verzi prostřednictvím mobilní sítě nebo internetu. Druhá technologie pak kombinovaně podporuje streaming a stahování videa v sítích GPRS/EDGE nebo 3G/W-CDMA, tak i podporu hromadného šíření videa na standardu DVB-H (který je v současnosti dlouhodobě testován mobilním operátorem T-Mobile Česká republika).

Sdílet

Vlastní řešení multimediálních technologií od společnosti Siemens je založeno na produktech „Music2You“ a „Media Delivery Solution“.

První část multimediálního řešení pro mobilní operátory od společnosti Siemens je založena na platformě „Music2You“, která umožňuje přehrát ukázky nabízených skladeb v mobilním telefonu a následně, v případě zájmu, zaplatit a stáhnout plnou verzi prostřednictvím mobilní sítě. Zakoupené skladby lze zároveň stáhnout doma na počítač a poté vypálit na CD nebo přehrát v jakémkoliv běžném WMA/MP3 přehrávači. „Mobile Jukebox“ je první službou svého druhu, umožňující stahovat hudbu prostřednictvím mobilních i pevných sítí. Poplatek za stažení se uživateli připisuje na účet za mobilní telefon. Katalog nabízených hudebních titulů obsahuje statisíce skladeb z produkce řady předních vydavatelství.

„Media Delivery Solution“ je duální platforma umožňující jednostranné přijímání a vysílání videa (tzv. Unicast Streaming), a to prostřednictvím širokopásmových mobilních technologií jako je GPRS/EDGE nebo 3G/W-CDMA. Platforma současně podporuje i efektivnější hromadné šíření videa založené na standardu DVB-H (Digital Video Broadcast for Handhelds) – jeden server současně obsluhuje velký počet mobilních uživatelů prostřednictvím vysílací sítě.

Unicast Streaming a DVB-H se jednoznačně doplňují a řešení Siemens Media Delivery Solution je duální platforma, která současně podporuje obě technologie. „Tato platforma je nyní součástí testovacího provozu DVB-H vysílání společnosti T-Mobile Česká republika na území hlavního města Prahy,“ dodává Michel Forro, ředitel společnosti Siemens, divize Komunikace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).