Hlavní navigace

Siemens nainstaloval první WiMAX síť v Latinské Americe

[Tisková zpráva] Společnost Siemens nainstalovala první komerční WiMAX síť v Latinské Americe pro hlavního kolumbijského telekomunikačního operátora Orbitel. Nová síť je umístěna v Cali, třetím největším městě Kolumbie a nabízí bezdrátový přístup na internet na bázi řešení WayMAX@vantage společnosti Siemens. Řešení obsahuje základnové stanice, modemy a dohlížecí a řídicí systém. V následujících měsících začne Orbitel WiMAX technologii společnosti Siemens nabízet v dalších 14 velkých městech v Kolumbii.

Sdílet

Svým řešením WayMAX@vantage Siemens celkově pokryje 15 kolumbijských měst a zákazníci společnosti Orbitel tak budou moci využít širokopásmový přístup na internet o rychlosti až 2 Mbit/s. Síť podporuje služby náročné na data, jako je například vysoce kvalitní videostreaming pro laptopy.

„Společnost Siemens jsme si vybrali jako našeho partnera pro realizaci tohoto projektu vzhledem k výjimečným vlastnostem, vysokému výkonu a jednoduchosti jejího řešení WayMAX,“ řekl Alejandro Toro, projektový manažer firmy Orbitel.

„Projekt pro Orbitel otevírá naší WiMAX technologii latinskoamerický trh. Jde o velký průlom v regionálním nasazení našich bezdrátových technologií,“ prohlásil Christoph Caselitz, prezident oblasti Mobilních sítí společnosti Siemens.

Řešení Siemens WayMAX@vantage je jedním z prvních produktů, který splnil testy interoperability mezinárodní standardizační laboratoře WiMAX Forum. Je certifikován pro systém WiMAX FDD 3,5 GHz a připraven na budoucí profil IEEE 802.16e-2005 OFDM a standard ETSI HiperMAN. V současnosti používaný standard IEEE 802.16 umožňuje přenášet data rychlostí až 10,5 Mbit/s v šířce pásma 3,5 MHz. Certifikace zajišťuje interoperabilitu systémů různých výrobců, a tak operátorům snižuje investiční riziko.