Hlavní navigace

Siemens představuje nové tři bezšňůrové telefony Gigaset

[Tisková zpráva] Siemens představuje nové tři bezšňůrové telefony Gigaset

Sdílet

Siemens uvádí na trh technicky vyspělý telefon Gigaset SL550

Společnost Siemens uvede na český trh bezšňůrový telefon Gigaset SL550, který kombinuje design a moderní technologii. Pohodlí, na které jste zvyklí z mobilního telefonu – polyfonní vyzvánění, barevné ikonové menu, obrázky na pozadí a telefonní seznam pro kontakty – je nyní k dispozici i na pevné lince. Tento model je vybaven počítačovým rozhraním umožňujícím rychlou synchronizaci dat s PC a také stahování osobních melodií a fotografií. Gigaset SL550 dokáže upozornit na příchozí volání také vibračním alarmem.

Elegantní tvar, intuitivní ovládání menu a zajímavý design – to vše nabízí přístroj Gigaset SL550. Uživatel v telefonu nalezne moderní technologii za atraktivním zevnějškem.

Integrovaná handsfree sada umožňuje libovolné nastavení hlasitosti telefonu. Použitím připojitelné náhlavní soupravy je možné telefonovat a mít zároveň volné ruce. Ovládání bezšňůrového telefonu je jednoduché – pomocí joysticku se uživatel pohybuje v přehledném ikonovém menu zobrazeném na velkém osvětleném barevném displeji (65.000 barev, 128×160 pixelů).

V telefonním seznamu lze ke každému kontaktu uložit kromě jména také až tři telefonní čísla, emailovou adresu a datum narozenin. V seznamu přístroje Gigaset SL550 je prostor až pro 250 takových vizitek, jež se dají jednoduše volit také hlasem. Kontaktní údaje se nemusí vkládat ručně – stačí jen dodaným datovým kabelem bezšňůrový přístroj připojit k PC a záznamy v adresáři přímo exportovat do paměti telefonu. Stejným způsobem lze z PC přehrát i polyfonní vyzvánění, melodie či obrázky na pozadí.

Jednotlivým volajícím anebo VIP skupině může uživatel přidělit různá vyzvánění, až k 25 záznamům i fotografie,díky funkci CLIP je ihned slyšet a vidět, kdo volá. Pokud nechcete být doma rušeni, ale stále k dosažení, je možné využít funkci vibračního alarmu.

Přístroj Gigaset SL550 podporuje zasílání textových zpráv (SMS), přičemž dokáže odeslat zprávy o délce až 640 znaků. Prostřednictvím SMS lze dokonce posílat i e-maily. Uživatelé si mohou své zprávy přečíst i později, protože přístroj může uložit až 50 SMS zpráv ve čtyřech oddělených adresářích.

Na základnovou stanici Gigaset SL550 lze přihlásit a použít až šest přístrojů. Uživatelé mohou navíc prostřednictvím USB adaptéru Gigaset M34 telefonovat přes internet (VoIP).

Gigaset SL550 bude na českém trhu dostupný od března 2006 v černém provedení. V prodeji bude také přídavné sluchátko Gigaset SL55. Doporučená koncová cena (s DPH) telefonu Gigaset SL550 je 4590,– Kč a sluchátka 3990,– Kč.

Elegance spojená s vynikající technologií: Gigaset S450

Společnost Siemens představuje nový telefon Gigaset S450 společně s přídavným sluchátkem Gigaset S45. Tento tenký, stříbně vyhlížející bezšňůrový telefon je vybaven velkým barevným displejem, funkcí handsfree, telefonním seznamem až na 150 kontaktů či konektorem pro standardní sluchátka.

Díky integrované funkci handsfree uživatel telefonu Gigaset S450 může během telefonování plnit další úkoly. Funkci handsfree lze navíc použít jako dětskou chůvičku. V tom případě Gigaset přenese nápadné zvuky na druhý přístroj, nebo automaticky vytočí přednastavené telefonní číslo. Sluchátka (k dispozici jako příslušenství), která lze k telefonu připojit standardním náhlavním portem pro 2,5-milimetrový telefonní konektor, zajišťují optimální hlasovou kvalitu a svobodu pohybu.

Gigaset S450 má jasnou prioritu – pohodlné, ale přesto technicky vyspělé ovládání telefonu – to umožňují funkce, které jsou znázorněny pomocí barevných ikonek na velkém podsvíceném grafickém displeji (128×128 pixelů, 4.096 barev). Do telefonního seznamu lze uložit až 150 jmen s telefonními čísly. Volajícího lze navíc ihned poznat – jednotlivým telefonním číslům přiřadíte odlišné vyzváněcí melodie (VIP hovory).

Textové zprávy o délce až 640 znaků dokáže Gigaset S450 odesílat i přijímat stejně jako na mobilním telefonu. Funkce vkládání textu (EATONI) umožňuje rychlé psaní těchto oblíbených krátkých zpráv. U tohoto modelu lze také archivovat až 30 textových zpráv, každou o délce 90 znaků.

Telefon Gigaset S450 pošle textovou zprávu s telefonním číslem zmeškaného volání na mobilní telefon či na jinou pevnou linku. Pak můžete odkudkoli rychle a pohodlně zavolat zpátky. Telefonovat prostřednictvím nových přístrojů Gigaset nyní lze nejen přes klasické pevné linky, tyto bezšňůrové telefony jsou také vybaveny pro internetové volání (Voice over IP). Jednoduché zapojení USB adaptéru Gigaset M34 do PC umožňuje uživatelům přístrojů Gigaset levné volání přes širokopásmové připojení (DSL).

Telefon Gigaset S450 a přídavné sluchátko S45 budou v maloobchodním prodeji od března 2006 ve stříbrném provedení. Doporučená koncová cena (s DPH) telefonu Gigaset S450 je 2690,– Kč a cena sluchátka S45 se bude pohybovat kolem 2390,– Kč.

Gigaset E450: nový odolný bezšňůrový telefon společnosti Siemens

Nový Gigaset E450 je prvním odolným bezšňůrovým telefonem společnosti Siemens. Přístroj je odolný nejen proti prachu a stříkající vodě, ale především proti nárazu. Díky těmto svým vlastnostem je zvláště vhodný pro rodiny s dětmi, nadšené kutily či prostě pro všechny, kteří často pobývají na své zahradě. Všechny funkce lze snadno ovládat prostřednictvím podsvícené klávesnice a ikonového menu na velkém barevném displeji. Integrovaná funkce handsfree a volitelná náhlavní souprava zajišťují pohodlí a flexibilitu při telefonování.

Gigaset E450 je robustní bezšňůrový telefon, který má zvýšenou odolnost proti nárazu, a to pomocí gumových polštářků, jež chrání boky ergonomicky tvarovaného přístroje před poškozením. Nový model Gigaset E450 je také odolnější proti prachu či stříkající vodě než běžné telefony, a tak zvládá náročné situace každodenního používání.

Díky integrované funkci handsfree s ovládáním hlasitosti mají uživatelé při telefonování volné ruce pro plnění více úkolů najednou. Funkci handsfree lze také využít jako dětskou chůvičku či pro sledování zvuků v místnosti – Gigaset E450 přenese nápadné zvuky buď na druhý přístroj nebo automaticky vytočí přednastavené externí číslo.

Všechny telefonní funkce lze jednoduše ovládat pomocí ikonového menu. Telefon má podsvícený, šestiřádkový barevný displej (128×128 pixelů) s 4.096 barvami. Do telefonního seznamu přístroje Gigaset E450 lze uložit až 150 jmen a telefonních kontaktů, jimž lze zasílat SMS zprávy v délce až 640 znaků. Přidělením odlišných vyzvánění pro kontakty v seznamu (například pro VIP volání) může být volající ihned rozpoznán ještě před přijetím volání. Kromě deseti standardních melodií je k dispozici také pět polyfonních vyzvánění.

Gigaset E450 bude uveden na český trh v březnu 2006 v barevné kombinaci „půlnoční modř“ a jeho doporučená koncová cena (s DPH) bude 2990,– Kč.

Tuto tiskovou zprávu spolu s fotografiemi a dalšími informacemi naleznete na adrese: http://www.si­emens.cz/pres­s.