Hlavní navigace

Siemens, T-Systems a Český Telecom upravují svou strategii elektronického mýtného

[Tisková zpráva]

Sdílet

Siemens, T-Systems a Český Telecom upravují svou strategii v projektu elektronického mýtného

Společnosti Siemens, T-Systems a ČESKÝ TELECOM podají své nabídky na výstavbu a provoz systému pro elektronický výběr mýtného v České republice odděleně. Takové rozhodnutí bude podle zástupců všech tří firem výhodné rovněž pro zadavatele projektu, stát, který tak bude moci volit z více konkurenčních nabídek. Siemens a T-Systems budou nadále preferovat satelitní řešení a respektovat příslušné směrnice i doporučení EU.

Realizaci projektu elektronického výběru mýtného v České republice považují Siemens, T-Systems i ČESKÝ TELECOM za velmi důležitou pro vybudování kvalitnější silniční sítě a snížení tranzitu nákladní automobilové dopravy. Primární snahou všech tří společností je přispět svým know-how a schopnostmi k vybudování takového systému, který bude pro Českou republiku technologicky i finančně nejvýhodnější variantou.

T-Systems a Toll Collect jako dodavatelé a provozovatel německého satelitního systému přenesou své zkušenosti s tímto systémem do nabídky na výstavbu a provoz mýtného v České republice. Siemens využije zkušenosti z projektu Hemlock v americkém Seattlu, kde provozuje systém elektronického výběru mýtného založeného také na satelitní navigaci. Účast ČESKÉHO TELECOMU ve výběrovém řízení není závislá na zvoleném technologickém řešení.


ČESKÝ TELECOM, a. s., je vedoucí telekomunikační společností v České republice. Prostřednictvím své dceřiné společnosti Eurotel Praha, spol. s r. o., se významně podílí také na trhu mobilních služeb. Podrobné informace o firmě a nabídce jejich služeb jsou k dispozici na www.telecom.cz, která byla oceněna jako BestWeb 2003 v anketě WebTop100.

Mimořádnou pozornost věnuje ČESKÝ TELECOM využití růstového potenciálu datových a internetových služeb. Podle výzkumu agentury GfK považují IT manažeři ČESKÝ TELECOM za nejlepšího poskytovatele datových služeb v ČR. Společnost se hodlá stát rovněž předním poskytovatelem komplexních služeb v oblasti e-commerce.

ČESKÝ TELECOM se pravidelně umísťuje na předních místech v soutěži o cenu za informačně nejotevřenější firmu domácího kapitálového trhu Signum Temporis. Na základě hlasování odborné veřejnosti, zástupců tisku a devítičlenné komise obsadil ČESKÝ TELECOM v roce 2003 opět první místo, stejně jako v roce 2001.

ČESKÝ TELECOM, a. s., patří podle své tržní kapitalizace a objemu obchodů k nejvýznamnějším firmám na českém kapitálovém trhu. Akcie společnosti jsou ve formě GDR obchodovány i na London Stock Exchange. Rating ČESKÉHO TELECOMU, a. s., patří trvale k nejvyšším, které mohou české společnosti získat od významných mezinárodních ratingových agentur.