Hlavní navigace

Siemens uvádí na trh první HSDPA modul s přenosovou rychlostí 3,6 Mbit/s

[Tisková zpráva] Bezdrátový modul HC15 od společnosti Siemens spojuje technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), robustní rozhraní a způsob upevnění, s ovládáním prostřednictvím AT příkazů. Umožňuje tak rychlý a efektivní vývoj vysokorychlostních datových aplikací jako jsou brány, USB modemy nebo routery.

Sdílet

Siemens HC15 umožňuje stahování dat rychlostí až 3,6 megabitu za vteřinu. Modul pracuje ve frekvenčním pásmu 2100 MHz a lze jej tudíž provozovat v Africe, Asii, Evropě i v zemích Středního východu. Vývoj aplikací založených na platformě Windows usnadňuje integrovaný ovladač NDIS (Network Device Interface Specification) i rozhraní USB 2.0 Full Speed. Společnost Siemens navíc svým zákazníkům poskytuje komplexní technickou podporu během vývoje aplikace od jeho zahájení až po finální atestace.

HC15 je kompatibilní se standardy R&TTE a GCF i s požadavky regionálních síťových operátorů v Africe, Asii, Evropě a na Středním východě. Modul zároveň vyhovuje směrnici Evropské unie o použití nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (RoHS).

HSDPA je standard pro vysokorychlostní paketový přenos dat v síti UMTS, který umožňuje až desetinásobně vyšší rychlost přenosu oproti UMTS. Výkonnost sítě z pohledu operátora je ve srovnání s GSM dvojnásobná. Kromě vyšších přenosových rychlostí dosahují aplikace založené na HSDPA sedminásobně kratší prodlevy ve srovnání s GPRS sítí. HSDPA je tak ideální pro provoz nejnovějších telekomunikačních služeb jako je přenos videa a hudby v reálném čase, interaktivní hry, vysokorychlostní stahování dat či širokopásmový přístup k internetu a elektronické poště. Podle asociace GSA (Global mobile Supplier Association) se v současné době buduje již 121 sítí HSDPA v 55 zemích světa. Modul HC15 bude na český trh uveden v prvním čtvrtletí roku 2007.

Další informace o produktu získáte na internetové adrese www.siemens.com/hsdpa-module.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).