Hlavní navigace

Siemens vyvinul biometrický algoritmus pro španělské elektronické občanské průkazy

[Tisková zpráva] Společnost Siemens se ve Španělsku podílí na vývoji elektronického občanského průkazu. V úzké spolupráci se společností Fábrica Naci¬onal de Moneda y Timbre, která projekt řídí, vyvinula společnost Siemens biometrický algoritmus zvaný „SmartMatcher“, jenž umožňuje uložení podrobných informací o naskenovaném otisku prstů do národního průkazu identity. Kontrakt zahrnuje vývoj, technickou podporu a aktualizování vyvinutého algoritmu.

Sdílet

Documento Nacional de Identidad electrónico (DNIe) je novým elektronickým občanským průkazem ve Španělsku. Nedávno byl úspěšně dokončen pilotní projekt v provincii Burgos. Do roku 2012 by měl být elektronický průkaz vystaven téměř 30 milionům Španělů.

Klíčovou inovací DNIe je čip schopný bezpečně schraňovat a zpracovávat informace. Na tomto čipu je uložen otisk prstu majitele průkazu, a tak lze majitele bez pochyb ověřit.

Hlavní problém této technologie spočívá v odlišných procedurách elektronického sběru a porovnávání otisku prstů. Obraz uložený na čipu vzniká při procesu, během kterého majitel průkazu otočí prst na skeneru – podobně jako při obvyklé inkoustové metodě. Při pozdější kontrole však musí být zajištěn způsob porovnání s „živým skenem“ otisků prstů, při kterých se prst na senzoru neotočí, ale pouze se na něj položí.

Společnost pro tyto případy ve svém vlastním kompetenčním centru pro biometrii – Siemens Biometrics Center – vyvinula software zvaný SmartMatcher. Algoritmus softwaru SmartMatcher umožňuje elektronické porovnávání otisků prstů získaných odlišnými metodami. Jedním ze zvláštních požadavků bylo navržení tak malé porovnávací procedury, aby ji mohl vykonat mikroprocesor v průkazu. Zároveň muselo být dosaženo velmi vysoké úrovně efektivity pro rychlé zpracování a maximální spolehlivost, aby byl národní elektronický občanský průkaz ve Španělsku co nejefektivnější a nejbezpečnější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).