Personální komunikační portál HiPath umožňuje zaměstnancům vlády Jejího Veličenstva řídit svoji dostupnost, přijímat nebo přesměrovávat hovory na momentálně nejvhodnější zařízení, aniž by uživatel či volající zaregistroval jakoukoliv změnu v chodu či funkcionalitě služby. Siemens získal Cenu britské královny za svůj inovativní koncept „Life-Works,“ který odstraňuje bariéry mezi domácí a firemní komunikací, a zajišťuje tak hladký provoz komunikačních služeb bez ohledu na aktuální polohu uživatele, síť či zařízení.
Cena britské královny za podnikání se uděluje každý rok firmám ve Spojeném království za výjimečné výsledky v jedné ze tří kategorií: mezinárodní obchod, trvalý rozvoj a inovace. Ceny se udělují na doporučení ministerského předsedy, jemuž při výběru asistuje poradní výbor, složený ze zástupců vlády, průmyslu, obchodu a odborových svazů. Společnost Siemens je oprávněna užívat cenu do roku 2011.
HiPath je podniková konvergenční architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje firmám dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury, chránit stávající investice a zavádět IP technologie druhé generace (2gIP). 2gIP aplikace optimalizují firemní procesy a vedou k trvalému zvyšování produktivity. Díky stále pokračujícímu vývoji produktů a softwaru je společnost Siemens předním inovátorem na cestě k hladké integraci komunikačních služeb v IT systémech. Podle analytiků se Siemens se svou HiPath architekturou stal jedničkou na trhu VoIP připojení a s tržním podílem 38,6% hodlá dále upevňovat své prvenství. Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70 % z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, SAP, BP a Volvo.