Hlavní navigace

Siemens získal certifikaci WiMAX Forum

[Tisková zpráva] Siemens se stal prvním z velkých dodavatelů telekomunikačních řešení, jehož produkty získaly certifikaci sdružení WiMAX Forum. Výhoda této certifikace spočívá v zajištění interoperability systémů od různých dodavatelů a ve snížení investičních rizik na straně operátorů. Cílem sdružení WiMAX Forum je zavedení technologie WiMAX na trh.

Sdílet

Řešení WayMAX@vantage společnosti Siemens, se skládá ze základnové stanice, modemů a směrovačů, a je jedním z prvních produktů, které uspěly v testech interoperability v mezinárodní standardizační laboratoři WiMAX Forum. Řešení získalo certifikaci pro WiMAX FDD 3,5 GHz a je tak připraveno na budoucí profil IEEE 802.16e-2005 OFDM a standard ETSI HiperMAN. Současný standard IEEE 802.16 umožňuje přenos dat o rychlostech až 10,5 megabitu za vteřinu v pásmu 3,5 MHz.

„Siemens je členem sdružení WiMAX Forum od samého začátku a je jedním z klíčových přispěvatelů definice standardu IEEE 802.16. Certifikace WiMAX Forum potvrzuje vedoucí postavení našich technologií v tomto segmentu,“ uvedl Christoph Caselitz, prezident oblasti Mobilních sítí společnosti Siemens.