Hlavní navigace

Siemens získal v Nizozemí velkou zakázku na komunikační systémy HiPath 1220

[Tisková zpráva]

Sdílet

Siemens získal v Nizozemí velkou zakázku na komunikační systémy HiPath 1220

Mnichov 23. července 2004– Společnosti SDC Logistics a Televersal, dva dominantní nizozemští distributoři, uzavřely s firmou Siemens, divizí Informace a komunikace – sítě (ICN), mnohamilionovou smlouvu na dodávku 3000 komunikačních systémů HiPath 1220 a 6000 koncových přístrojů optiPoint 500 economy. Dodávka bude realizována ještě v roce 2004 a díky ní budou mít nizozemští prodejci k dispozici vhodný produktový balíček určený pro trh SOHO (Small Office & Home Office).

HiPath 1220 je komunikační systém ISDN společnosti Siemens určený pro nejmenší podniky a kanceláře (SOHO). Umožňuje připojení analogových a digitálních koncových přístrojů. V základní verzi je koncipován pro čtyři koncové přístroje a postupně může být rozšířen až na čtrnáct přístrojů. Systém nabízí řadu vlastností, jako přímá provolba k požadovanému účastníkovi, automatické předání volání, vzdálený přístup, volitelnou hudbu při čekání anebo ohlašovací modul. Dalším důležitým zařízením je deník se seznamem všech telefonátů včetně datumu a času, který lze kdykoli zobrazit na displeji nebo pomocí počítače, pokud nebylo možné přijmout telefonát. Zapojení konferencí po telefonu, opakování volby a automatické zpětné volání ulehčují vykonávání pracovních povinností. HiPath 1220 dále umožňuje připojení dalších externích zařízení přes kontakty relé a senzorů. Například zařízení výstražné zvukové signalizace může tímto způsobem samostatně vytočit pult centralizované ochrany anebo přímo na dispečinku údržby signalizovat závadu čerpadla či chladícího zařízení.

Správa systému je jednoduchá díky počítačovému softwaru, který je součástí základní nabídky. Společně s telefony optiPoint tak prodejci budou mít k dispozici vhodné vybavení pro zvláštní požadavky tohoto tržního segmentu.

HiPath je podniková konvergovaná architektura společnosti Siemens. Tato technologie umožňuje společnostem dále rozvíjet své stávající hlasové a datové infrastruktury podle vlastních požadavků, případně zavádět nové IP technologie, a zároveň chránit stávající investice. Široká nabídka produktů poskytuje různé možnosti při organizaci dalšího rozvoje podnikové infrastruktury na základě přidané hodnoty a návratnosti investic. Neexistuje sice jedna pravá cesta, ale pro každou firmu existuje „ta pravá“ cesta. Společnost Siemens se chce v tomto segmentu stát jedničkou. Do dnešního dne si řešení HiPath zvolilo více než 70 % z 500 společností Fortune. Patří mezi ně BMW, DaimlerChrysler, Deutsche Bank, Ford, IBM, Kodak, MCI Worldcom, Oracle, Sofor a Volvo.

Další informace o technologii HiPath naleznete na adrese: http://www.si­emens.com/hipath

Společnost Siemens, divize Informace a komunikace – sítě (ICN), je jedním z předních světových poskytovatelů komunikačních řešení pro podniky a operátory. Portfolio výrobků zahrnuje především aplikace pro komunikaci v reálném čase založené na internetovém protokolu (IP) a širokopásmové systémy pro přístup do optických přenosových sítí. Divize ICN je rovněž poskytovatelem služeb a poradenství. V rámci inovativního konceptu LifeWorks vyvíjí jednotnou platformu, která překračuje hranice podnikových, pevných a mobilních sítí, a umožňuje tak poskytovatelům nabízet nové služby a podnikům zvýšit produktivitu. Obrat divize ICN dosáhl v obchodním roce 2002/2003 (skončil 30. září 2003) výše 7,1 mld. EUR. Divize měla 33.000 zaměstnanců.

Další informace naleznete na adrese: http://www.si­emens.com/net­works/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).