Hlavní navigace

Siemens získal zakázku na technologii HSDPA

[Tisková zpráva] Hamburská firma z oboru informační technologie 4G Systems si u společnosti Siemens objednala technologii HSDPA pro routery. Firma 4G Systems bude produkt nabízet pod vlastní značkou od května 2006. Potenciálními zákazníky, na které se produkt zaměří, jsou například domácnosti, které nemají DSL přípojku, nebo organizátoři veletrhů, jež potřebují rychlé a nekomplikované připojení na internet. Router nepotřebuje pevné připojení, stačí ho pouze zapojit do elektrické sítě. Produkt se jednoduše instaluje i spouští.

Sdílet

Technologie HSDPA společnosti Siemens nabízí rychlost stahování až 1,8 Mb/s, a tak dosahuje průměrné rychlosti jako DSL. V závislosti na dostupnosti sítě poskytuje router rychlé datové připojení na internet prostřednictvím HSDPA, EDGE, GPRS a WLAN. Obsahuje firewall a šifrování WLAN, a tak garantuje bezpečné datové spojení i pro důvěrné informace. Tento kontrakt je pokračováním několikaleté spolupráce mezi firmami Siemens a 4G Systems v oblasti produktů GSM.

Siemens, divize Komunikace, je jedním z největších světových dodavatelů v oblasti telekomunikací, který svým zákazníkům poskytuje kompletní portfolio inovativních řešení pro hlasovou a datovou komunikaci, zahrnující jak zařízení pro koncové uživatele, tak komplexní síťové infrastruktury pro podniky a služby pro bezdrátové, pevné a podnikové sítě. Jedná se o největší divizi v rámci koncernu Siemens, která působí ve více než 160 zemích světa. V obchodním roce 2005 (skončil 30. září) měla tato divize se 54.500 zaměstnanci obrat přesahující 13 miliard EUR. Další informace o divizi Komunikace najdete na http://www.si­emens.cz/com.