Hlavní navigace

Šifrovaný DVD disk zabrání neoprávněnému přístupu k uloženým datům

[Tisková zpráva] Praha, 9.12.2009 – Nový SecureSave DVD od Verbatimu je zapisovatelné DVD, které ukládá a zároveň chrání soubory prostřednictvím softwarového 256-bitového AES šifrování. Data lze na disk bezpečně uložit a přenášet s vědomím, že k jeho obsahu není možné bez oprávnění přistoupit. Balení 5 DVD je již k dostání v obchodech za 159 Kč (doporučená maloobchodní cena).

Sdílet

Disk, který je určen pro soukromé i profesionální použití, ocení každý uživatel, který nechce, aby se jeho citlivá data dostala do nepovolaných rukou. Existuje mnoho druhů takových dat, např. finanční data, design nových produktů, plány, fotografie, smlouvy či seznamy jmen a adres – prakticky veškeré informace, které lze považovat za osobní či důvěrné. V posledních letech byly noviny plné příkladů zneužití ztracených či odcizených dat, z nichž k některým došlo například v poštovním styku.

SecureSave DVD používá softwarové 256-bitové AES šifrování, které zabraňuje neoprávněnému přístupu k uloženým datům prostřednictvím povinného zadání hesla. Každé DVD-R pojme až 4,5 GB dat a software předinstalovaný na DVD se automaticky spustí při vložení disku do mechaniky. Díky tomu je celý proces vypálení a zašifrování dat na DVD velmi jednoduchý. SecureSave DVD rovněž podporuje zápis více sekcí, takže celou kapacitu 4,5 GB můžete zaplnit postupně.

“Náš SecureSave DVD je ideálním řešením pro uživatele, kteří by chtěli svým přátelům či obchodním partnerům posílat citlivá data a nemuseli se přitom obávat jejich možné ztráty v poštovním styku,“ vysvětluje Torsten Leye, Marketing Manager Optical, Verbatim EUMEA.

Podle konzultační společnosti Santa Clara Consulting Group je Verbatim světovou jedničkou v oblasti optických médií s největším podílem prodejů na globálním trhu zapisovatelných CD a DVD disků již čtyři roky v řadě (2005–2008).

O společnosti Verbatim
Od roku 1969 udává Verbatim směr vývoje technologií pro uchovávání dat – od disket a magneticko-optických médií, CD a DVD formátů až po nejnovější HD média Blu-ray. Kromě toho nabízí Verbatim kvalitní produkty na poli přenosných USB klíčenek, paměťových „flash“ karet, SSD a externích pevných disků, a stejně tak i široké spektrum počítačového příslušenství. Verbatim je dceřinou společností Mitsubishi Chemical Group a těží z vynikajícího výzkumného a vývojového oddělení. Díky tomu hraje Verbatim klíčovou roli při utváření trhu s paměťovými médii. Velmi přísné kontroly kvality během výroby zajišťují vysokou kvalitu produktů společnosti Verbatim, které vítězí v mnoha mezinárodních srovnávacích testech. Společnost je světovým lídrem v oblasti optických datových nosičů. Více informací naleznete na adrese: www.verbatim-europe.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).