Hlavní navigace

Signál digitální televize Z1 byl dopoledne přerušen

[Tisková zpráva] PRAHA (9. července 2008) – Vysílání digitální zpravodajsko-publicistické televize Z1 nebylo možné dnes dopoledne zhruba půl hodiny sledovat. Stalo se tak podruhé v průběhu jednoho měsíce od zahájení vysílání této první komerční zpravodajské stanice.

Sdílet

Kolem 10 hodiny došlo k výpadku signálu na přenosové trase, prostřednictvím které putuje signál nové zpravodajské stanice Z1 k vysílačům. „Naše vysílání standardně pokračovalo, ale výpadek na trase Českých radiokomunikací způsobil, že náš signál se po dobu asi 30 minut nedostal na pozemní vysílače, satelit ani do většiny kabelových televizí. Náš program v tu dobu viděli pouze ti, kteří jej sledují na internetu,“ vysvětluje Vít Novotný, výrobně-technický ředitel Z1.

Naposledy k podobnému výpadku došlo 10. června na dobu jedné hodiny. Vysílání Z1 na všech digitálních trasách je v tuto chvíli již obnoveno. Signál Z1 si mohou pozemním digitálním vysíláním (DVB-T) prostřednictvím set-top-boxů naladit diváci v Praze a středních Čechách, na Brněnsku, v Plzni a na Ostravsku, kde Z1 vysílá také v multiplexu BTV v Klimkovicích. Prostřednictvím satelitu, kabelu, IPTV a na internetové adrese www.z1tv.cz je stanice dostupná na celém území ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).