Hlavní navigace

Signál Z1 přerušil výpadek na distribuční trase

[Tisková zpráva] PRAHA (3. února 2009) – Program zpravodajské televize Z1 nebylo možné v pondělí 2. února ve večerních hodinách sledovat. Diváci, kteří signál stanice přijímají na satelitu nebo prostřednictvím set-top-boxu nenaladili program Z1 téměř 4 hodiny. Důvodem výpadku signálu Z1 byla chyba na trase Českých radiokomunikací, která je v tuto chvíli už odstraněna.

Sdílet

Kolem 21:30 hodiny došlo k výpadku signálu na distribuční trase, na které zpravodajská stanice Z1 vysílá. „Vysílání nám přerušil výpadek na trase Českých radiokomunikací, který trval téměř do dvou hodin ráno. Na našich digitálních trasách – satelitu ani pozemním digitálním vysíláním tak nemohli diváci sledovat probíhající pořady. V tu dobu naše vysílání viděli pouze uživatelé internetu, kteří jej sledují živě prostřednictvím streamu,“ vysvětluje Vít Novotný, výrobně-technický ředitel Z1.

Od zahájení vysílání Z1 jde již o třetí výpadek signálu způsobený na trase Českých radiokomunikací. Krátkodobé výpadky postihly vysílání Z1 už 10. června a 9. července loňského roku. Včerejší výpadek signálu byl však nejdelší. „Spolu s Radiokomunikacemi pracujeme na řešení, aby se výpadky takového rozsahu neopakovaly,“ doplňuje Vít Novotný.