Hlavní navigace

Šikulové nově

[Tisková zpráva] Oblíbený pořad, který Televizní studio Ostrava nabízí dětem už od roku 2007, přichází od 4. března 2010 s několika významnými změnami. Mnohem více než dřív počítáme s aktivním zapojením dětí, které dohromady s Ivo Martákem a Janou Zajacovou zkoušejí šikovnost svých rukou. V nové dekoraci se u stolu uprostřed studia v každém vydání pořadu objeví skupina osmi dětí ze Základní umělecké školy ve Svinově. Tihle opravdoví šikulové budou společně s Ivem a Janou přímo před kamerami předvádět, jak vzniká některý z těch báječných kousků, které pak mohou ozdobit dětský pokojík, anebo udělat radost někomu obdarovanému.

Sdílet

Ono to totiž ve zkratce a předváděno šikovnými dospěláky vypadá docela snadně. Ve chvíli, kdy si to děti zkusí samy, zjistí, že je leccos může zaskočit. Když ale uvidí své vrstevníky, uvědomí si, jak je na to třeba jít.

Děti navíc vnášejí svou přítomností řadu nových inspirací. Jestliže je mezi nimi např. dívenka, která se narodila v Japonsku a umí skládat origami, nebo klučina, který dovede zjednodušené modely letadel, pak se samozřejmě rádi podělí i s ostatními o své nápady.

Rázem je ve studiu hromádka dětí s dvěma dospělými kamarády, před nimi na stole se dějí kouzla z papíru, barviček, bonbónů a všeho možného. Možná tak inspirujeme nejednu domácnost a nejednu rodinu, aby své malé šikuly i jejich rodiče svedla dohromady.

Děti mají na starosti také listárnu a až se před kamerou ještě víc osmělí, budou určitě do dění ve studiu zasahovat mnohem víc.

Připomínáme, že Šikulové jsou na obrazovkách každý týden ve čtvrtek na ČT1 od 15:55 hodin a mají svou stránku www.ceskatele­vize.cz/sikulo­ve, na které lze najít návody, video, soutěžní otázky, fotografie a vůbec všechno, co je potřeba.

Natáčí: Centrum hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež
Šéfdramaturg: Marek Dohnal
Šéfproducent: Tomáš Jarolím
Dramaturg pořadu: Marcel Nevín
Vedoucí výroby: Olga Grossmannová
Kamera: Petr Kožušník
Režie: Blanka Hollanderová a Aleš Koudela

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).