Hlavní navigace

Silvestrovský Mejdan roku z Václaváku již potřetí na TV Nova

[Tisková zpráva] Pro ty, kteří nechtějí zůstat na Silvestra doma, i pro diváky u obrazovek chystá letos televize Nova opět unikátní silvestrovskou supershow Mejdan roku z Václaváku. Poslední den v roce a příchod Nového roku 2009 se bude slavit v přímém přenosu na Václavském náměstí v Praze ve společnosti předních hvězd českého showbyznysu a osobností TV Nova.

Sdílet

Praha 19. prosince 2008 – Ve středu 31. prosince se celá horní polovina Václavského náměstí promění ve velkou party, na kterou může přijít každý, kdo nerad sedí na Silvestra doma. S tím, jak se taková jedinečná a neopakovatelná show roku připravuje, seznámí diváky v pěti přímých vstupech (první bude v 11:35 hodin) moderátor Snídaně s Novou Tomáš Krejčíř. Ten pak večer předá „moderátorské žezlo“ Martinu Dejdarovi, který ve 20:00 hodin rozjede Mejdan roku z Václaváku.

V přímém přenosu hudební show z Václavského náměstí zazpívají největší domácí i světové hity Helena Vondráčková, Michal David, Petr Bende, Pavel Bobek, Ewa Farna, Sámer Issa, Petr Kolář, Peter Nagy, Jan Nedvěd, František Nedvěd, Marie Rottrová, Lucie Vondráčková, Marek Ztracený, Děda Mládek Illegal Band, No Name, Tereza Kerndlová, Petr Muk, Ondřej Ruml, Jitka Zelenková, Jiří Zonyga a další.

Vystoupení oblíbených zpěváků a kapel bude proloženo šesti videodiskotékami, ty však divák u obrazovky neuvidí. Místo toho postupně shlédne předtočené zábavné Silvestrovské speciály, věnované nejoblíbenějším pořadům, jako jsou Babicovy dobroty, Rady ptáka Loskutáka, Přísně tajné, Mr. GS, Ordinace v růžové zahradě a Ulice.

Poté, co Nový rok 2009 přivítají a novoroční přípitek přednesou protagonisté seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Zlata Adamovská a Petr Štěpánek a státní hymnu zazpívá skupina ze Zábřehu na Moravě Alfa Gospel Praises, čeká diváky na Václavském náměstí i doma u televizních obrazovek překvapení. Jako úplně první v České republice přečte svůj novoroční projev Ozzák, šílený rocker z úspěšného nováckého sitcomu Comeback.

Bezpečnostní Informace
Mejdan roku z Václaváku se bude odehrávat v celé horní polovině Václavského náměstí, od Muzea až po křižovatku s Jindřišskou a Vodičkovou ulicí. Vstup je zdarma. Bezpečnost bude zajišťovat dvě stě padesát členů ochranky, několik desítek lékařů a zdravotních sester, policistů a hasičů. V uzavřené části náměstí budou rozmístěny tabule s informacemi o zásadách chování a plánky s informacemi o možnostech občerstvení a umístění mobilních toalet. Uvnitř Václavského náměstí vznikne „bezpečná zóna“. Protože TV Nova chce, aby si oslavu všichni užili, budou muset účastníci dodržovat dohodnutá pravidla pro bezpečí a u vstupů do zóny se budou muset podrobit prohlídce.

Dopravní uzávěra
Horní polovina Václavského náměstí a spádové ulice k tomuto náměstí budou na Silvestra (31. 12. 2008) uzavřeny již od 9 hodin ráno. Pro obvyklou dopravu se znovu otevřou 1. ledna 2009 v 10 hodin dopoledne. V případě, že se chcete bezpečné zóně na Václavském náměstí při vaší procházce vyhnout, doporučujeme jí obejít ulicemi Washingtonova – Politických vězňů – Opletalova.

Provoz metra
Pro vstup do zóny doporučujeme použít trasu metra B a vystoupit na stanici Můstek. Pro pohodlí cestujících bude metro jezdit přes den v intervalech 5 minut, v době od 19 do 21 hodin v intervalu 7,5 minuty a poté v 10 minutových intervalech až do 01.30 ráno 1. 1. 2009.

Na organizaci akce se podílí Magistrát hl. m. Prahy, Městská část Praha 1, Policie ČR, Městská policie Praha, Záchranná zdravotní služba hl. m. Prahy, Dopravní podnik hl. m. Prahy a společnost Orange Group.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).