Hlavní navigace

Simona a svérázný Jiří Kreuzer starší

[Tisková zpráva] V pátek 9. dubna 2010 se objeví v nejsledovanějším denním nekonečném seriálu TV Nova Ulice nová postava nerudného Jiřího Kreuzera staršího, v podání legendy českého filmu, herce Vladimíra Brabce. Kreuzer starší bude pro svou svéráznou povahu velkým oříškem pro celé své okolí.

Sdílet

Praha 8. dubna 2010 – Bývalý profesor dějin literatury, vdovec Jiří Kreuzer starší, je takzvaně ze staré školy a ani pokročilý věk a horšící se zdraví mu nebrání v dalším studiu. Vše dnešní mu připadá povrchní a zbytečně rychlé. Je přesvědčen, že současná společnost degradovala. Má rád „opravdové” věci, což se týká i lidských hodnot a vlastností. Své okolí trápí vysokými nároky, přísností a svérázným smyslem pro humor. Potrpí si na klasickou literaturu, dobré jídlo i pití. Zvlášť pak miluje kvalitní, dobře připravený čaj. Simona, ucházející se o místo společnice, však pro něj bude poněkud velké sousto! Kdo s koho?

V roli Jiřího Kreuzera staršího se představí legenda českého filmu Vladimír Brabec, herec, který během své kariéry ztvárnil nespočetné množství filmových, divadelních a také dabingových rolí. Je držitelem titulu Zasloužilý umělec (1980), za celoživotní mistrovství v dabingu a za dabingový výkon ve filmu Kazatel a žák (1984) získal dvě Ceny Františka Filipovského (obě 1998) a Cenu Senior Prix (2004).