Hlavní navigace

Sin City a dva vánoční filmy v prosinci na HBO

[Tisková zpráva] Pro poslední měsíc tohoto roku má kanál HBO připraven jeden velký kultovní hit: černobílý hvězdně obsazený film Roberta Rodrigueze SIN CITY. Originální adaptace proslulého komiksu Franka Millera se především díky nápaditosti režiséra a autora v jedné osobě a jeho vytříbenému citu pro vizuální stránku opravdu povedla, a film je tak možné bez váhání zařadit mezi nejzajímavější filmové počiny posledních let. Kromě režisérské dvojice - Rodriguez a sám Frank Miller - se na natáčení filmu podílel i Quentin Tarantino.

Sdílet

Jeho rukopis nelze přehlédnout a nabízí se přímá spojitost s jeho opusem Pulp Fiction: tři příběhy, které se vzájemně prolínají, noirový snímek s proklatě černým humorem a po litrech stříkající krví (v tomto případě naštěstí černou) a vynikající herecké obsazení. Sin City je hvězdami přímo nabitý: Bruce Willis, Mickey Rourke, Clive Owen, Brittany Murphy, Jessica Alba, Rosario Dawson, Rutger Hauer, Elijah Wood… a ve výčtu bychom mohli dlouho pokračovat. Prostě: film je nutnost pro každého filmového fandu – už jen kvůli tomu, že se chystají dvě další pokračování! Na HBO, které můžete sledovat po kabelu, přes satelit a nově i přes internet pomocí služby IPTV firmy O2, se film bude v televizní premiéře vysílat v pátek 8. prosince ve 22:00 hodin.

Poslední měsíc roku se nese ve znamení Vánoc, a proto v programové nabídce HBO nechybějí ani dva vánoční filmy, které zaujmou jak děti, tak i jejich rodiče. Prvním je opět velmi netradiční POLÁRNÍ EXPRES (vysílaný na Štědrý den ve 20:00 hodin) oscarového Roberta Zemeckise. Film natočený podle stejnojmenné americkými dětmi zbožňované knížky Chrise Van Allsburga vypráví příběh chlapce, který stále věří v Santa Clause, i přesto, že si z něj jeho cyničtí a „vyspělejší“ kamarádi utahují a dělají legraci. Chlapcova víra je odměněna na Štědrý den, když před jeho dům dorazí parní vlak řízený Tomem Hanksem a odváží jej i jeho nevěřící přátele na cestu na Severní pól. Film je zajímavý především po své vizuální stránce: stejně jako svého času přelomový snímek Final Fantasy: Esence života byl natočen se skutečnými herci, kteří byli poté – stejně jako veškeré pozadí a objekty, digitálně upraveny v počítači.

Druhým filmem je naopak tradiční, přesto velmi zábavná vánoční komedie s Timem Allenem a Jamie Lee Curtis VÁNOCE NARUBY (pondělí 25. prosince v 19:25 hodin), která pobaví jak hereckými výkony skvělé ústřední dvojice, tak i zajímavou zápletkou. Manželé Krankovi se totiž rozhodnou, že letos, kdy zrovna na svátky odjela jejich dcera pryč, nebudou Vánoce slavit. Nepořídí si stromeček ani sněhuláka na střechu, neuspořádají večírek pro své známé ani nepozvou sousedy z ulice – ale brzy si uvědomí, že ignorovat zažité zvyklosti na malém předměstí v Americe se skutečně nevyplácí…

Dále by si filmoví fanoušci neměli nechat ujít televizní premiéry milostného thrilleru Hra s nevěrou (31. prosince ve 20:00 hod.) v hlavní roli s atraktivní dvojicí Clive Owen a Jennifer Aniston, hororu Dům voskových figurín (15. prosince ve 22:00 hodin), romantické komedie Příšerná tchýně (17. prosince ve 20:00 hodin) s Jennifer Lopez a Jane Fonda v hlavních rolích a premiéru akční komedie Trestná lavice (3. prosince ve 20:00 hodin). Upozorňujeme i na premiéry hororu Prokletí, drama ze sportovního prostředí Legendy z Dogtownu a Moji krásnou čarodějku s Nicole Kidman.

Kromě pestré a žánrově bohaté nabídky filmů se budou moci diváci HBO těšit i na záznam Evropských filmových cen (9. prosince ve 20.00 hodin). Již devatenáctý ročník udělování cen Evropské filmové akademie se bude udělovat ve Varšavě 2. prosince. Které filmy budou soutěžit v hlavních kategoriích, zatím není známo – nominace se budou vyhlašovat na sevillském mezinárodním filmovém festivalu 4. listopadu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).