Hlavní navigace

Single IP management od D-Link!

[Tisková zpráva]

Sdílet

Single IP management od D-Link!

Pohodlná a hromadná správa L2 a L3 přepínačů

Praha 29.7.2004: Spravujete rozsáhlou síť o několika uzlech a unavuje vás jejich neustálé obíhání a údržba? Řešením může být technologie společnosti D-Link Single IP Management. Tato dodatečná progresivní funkce spravovatelných přepínačů umožňuje totiž jejich vzdálený management prostřednictvím jedné IP adresy.

Společnost D-Link zpřístupnila tuto novou funkčnost zatím jen pro novou modelovou řadu přepínačů L2 Workgroup obsahující stohovatelná zařízení DES-3526 a DES-3550. V budoucnu se ale počítá se zabudováním i do dalších modelů (například DGS-3312SR, DGS-3324SR, DGS-3324Sri a DES-6500).

Protokol Single IP Management, zkráceně nazývaný SIM, umožňuje administrátorovi spravovat až 32 přístrojů jen přes jednu IP adresu, Velkou výhodou takového řešení je, že nejsou zapotřebí speciální propojovací kabely pro správu, celá komunikace probíhá po LAN infrastruktuře.. Takto je možné sdružit a zkrátit akce, jako je aktualizování operačního systému přepínačů nebo kompletní konfigurování nových, popř. dodatečných přístrojů. Veškerá správa navíc probíhá pouze přes tenkého klienta v podobě webového rozhranní, přičemž celá struktura skupiny či sítě je zobrazena v jednoduchém a přehledném grafickém schématu. U zálohovací konfigurace dodatečných nebo vyměněných přepínačů je přitom pro uzpůsobení sítě prostě využívána společná databanka „virtuální jednotky“. Data tudíž nemusí být uložena v každém přístroji jednotlivě.

Podobně jednoduše funguje aktualizace softwaru přepínače pomocí SIM funkce. Přes IP adresu budou zvoleny všechny přístroje jednoho typu a naráz aktualizovány.

A jediným předpokladem pohodlné správy je podpora SIM protokolu v samotném přístroji.

S dvěma novými L2 (přepínání na druhé linkové vrstvě) přepínači DES-3526 a DES-3550 je možné pohodlně spravovat a kontrolovat rostoucí sítě v podniku. Jejich výjimečnost spočívá ve vysoké hustotě portů (až 50 portů u DES-3550) a ve funkcionalitě Single-IP Management (SIM), která přístrojům propůjčuje co nejvyšší možnou flexibilitu při správě sítě podniku. Oba přístroje představují efektivní a ideální řešení pro podniky, které postupně rozšiřují svoji síť a přejí si zde mít vždy optimální kontrolu a možnosti správy.

Tak bezpečné jako Firewall

Oba přepínače jsou vybaveny bezpečnostními funkcemi, s kterými se jinak setkáváme jen u podnikových firewallů. Administrátor může pomocí podpory ACL rychle a bezpečně identifikovat všechny napojené přístroje a přiřadit příslušná práva. Takto jsou všechny zdroje LAN co nejlépe rozděleny a je garantováno včasné rozesílání časově kritických dat u aplikací jako je VoIP nebo Multimedia.

Přepínač DES-3550 s 50 porty a Single IP Managementem včetně 2 Gigabit Combo portů

Přepínač je s 48× 10/100 Mbit TP NWay porty vybaven zvláště vysokou hustotou portů na tom nejmenším prostoru (1U) a je finančně výhodnou možností jak vzájemně propojit velký počet pracovních stanic. Navíc disponuje 2× 10BaseT/100Ba­seTX/1000BaseT Gigabit Combo porty pro zajištění spolehlivého napojení na server a Backbone přes kabeláž Twisted-Pair nebo Fiber kabeláž.

Přepínač DES-3526 s 26 porty a Single IP Managementem včetně 2 Gigabit Combo portů

Přístroj skýtá 24× 10/100 Mbit NWay porty a 2× 10BaseT/100Ba­seTX/1000BaseT Gigabit Combo porty, které stejně jako u DES-3550 mohou být vybaveny moduly Mini GBIC LX/SX.

Podrobná specifikace obou přístrojů:

Virtuální stohování (SIM)
Správa až 32 přístrojů přes 1 IP adresu
Vysoká hustota portů (jen DES-3550)
2 flexibilní Combo porty pro Gigabit TP nebo Gigabit LX/SX přes Mini GBIC
Layer2/3/4 seřazení atributů podle důležitosti IEEE 802.1p
IEEE 802.1Q až pro 255 VLAN (na bázi ID)
IEEE 802.3ad Port Trunking (linková agregace)
8,8 popř. 13,6 Gbit/s Non-Blocking Přepínač Fabric
IP Multicast, IGMP Snooping
Rapid Spanning Tree Protocol (zrychlený STA)
IEEE 802.1× přístupový protokol (ACL)
Layer2 filtrování
Kontrola šířky pásma pro každý port
Správa SNMP, RMON
volitelně externí redundantní síťová jednotka

V případě zájmu o další informace, prosím klikněte zde nebo kontaktujte:

Kontakt na společnost D-Link
Holger Wagner / Monica Reccius
D-Link Deutschland GmbH
Schwalbacher Strasse 74
D-65760 Eschborn
Germany
Tel.: +49 (0) 6196 7799–0
Fax: +49 (0) 6196 7799–300
E-Mail: hwagner@dlink.de nebo
mreccius@dlink.de

Kontakt na PR agenturu

Patrik Schober
PRAM
Na Moráni 5
128 00 Praha 2
Tel.+ Fax: 224 913 000
E-Mail: patrik.schober@pram­.cz

O společnosti D-Link

Společnost D-Link, která byla založena v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových a komunikačních řešení pro malé a střední firmy a v oblasti širokopásmových aplikací díky svým inteligentním, jednoduchým a cenově efektivním řešením pro sdílení širokopásmových připojení, bezdrátové sítě a IP telefonii.

D-Link Central Europe sídlí v německém městě Eschborn poblíž Frankfurtu a svými službami pokrývá Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropu. Vlastní prodejní dceřiné společnosti ve Vídni, Curychu, Varšavě, Budapešti a v Praze. V rámci programu D-Link Campus společnost nabízí školení a konzultace ohledně technologií a produktů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).