Hlavní navigace

SITRONICS představuje změny ve vedení telekomunikační divize

[Tisková zpráva] Praha/Hannover (CeBIT), 16. března 2007 – SITRONICS JSC dnes na veletrhu CeBIT představil tři nové muže ve vedení své divize Telecom Solutions. Igor Hulák zaujal pozici výkonného ředitele, Alexander Manos a Jevgenij Maximenko se stali náměstky ředitele s odpovědností za oblast východní Evropy, Středního Východu a Afriky, respektive Ruska a zemí Společenství nezávislých států.

Sdílet

Igor Hulák pracuje ve společnosti SITRONICS Telecom Solutions (dříve STROM telecom) od roku 2005. Původně působil jako náměstek generálního ředitele společnosti STROM telecom a od srpna 2006 hrál z pozice prvního náměstka výkonného a finančního ředitele společnosti INTRACOM Telecom významnou roli při převzetí 51% podílu v této firmě společností SITRONICS. Holding SITRONICS dnes zároveň oznámil, že Nihad Hurem, zakladatel a bývalý výkonný ředitel společnosti SITRONICS Telecom Solutions, Czech Republic nadále povede vývoj a výzkum v oblasti telekomunikačních projektů.

„Igor Hulák čelí obtížnému ale zajímavému úkolu, kterým je sjednocení všech aktivit získaných koncernem SITRONICS do jedné společnosti. SITRONICS Telecom Solutions je nadnárodní společnost s aktivitami po celém světě. Je proto logické, že ji povede člověk, který má rozsáhlé zkušenosti v oblasti mezinárodního obchodu,” vysvětlil Jevgenij Utkin, prezident společnosti SITRONICS. „Panu Huremovi, který založil STROM telecom, jsem vděčný za jeho nesmírný přínos k rozvoji společnosti. Vývoj a výzkum je pro SITRONICS klíčovou oblastí a vědomosti pana Hurema budou i nadále pro SITRONICS významným přínosem.“

Igor Hulák, výkonný ředitel, SITRONICS Telecommunication Solutions
Igor Hulák se narodil v roce 1970 v Uherském Hradišti. Vysokoškolské vzdělání v oboru ekonomie získal na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, které si rozšířil na Sheffield Hallam University, kde získal titul MBA. Igor Hulák je také absolventem studijního programu Corporate Finance na London Business School. Igor v průběhu své kariéry získal také rozsáhlé praktické zkušenosti s vedením mezinárodního obchodu a finančním a strategickým plánováním.

Před svým příchodem do společnosti STROM telecom v roce 2005 pracoval Igor Hulák 11 let v rámci anglicko-skandinávské skupiny Outokumpu, kde byl nejprve zodpovědný za rozvoj aktivit společnosti ve střední a východní Evropě, později byl jmenován viceprezidentem společnosti pro finance a strategii ve Velké Británii. V srpnu roku 2006 zaujal Igor Hulák také pozici náměstka výkonného a finančního ředitele společnosti INTRACOM TELECOM.

Alexander Manos, náměstek výkonného ředitele, SITRONICS Telecom Solutions Alexander Manos se narodil ve Washingtonu v roce 1971. Vystudoval obor elektrotechnické inženýrství a ekonomii na Brownově univerzitě a titul MA v oborech elektrotechnické inženýrství a počítačové technologie získal na prestižním Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Alexander Manos byl od roku 1998 součástí vedení společnosti INTRACOM telecom. V roce 2002 začal řídit její dceřinou společnost CONKLIN CORPORATION v americké Atlantě, do funkce výkonného ředitele byl jmenován v prosinci 2002.

V březnu 2004 byl Alexander Manos jmenován generálním manažerem korporátního marketingu a divize mezinárodních služeb a v lednu 2005 výkonným ředitelem divize telekomunikačních systémů. O rok později převzal Alexander řízení celé společnosti INTRACOM TELECOM.