Hlavní navigace

SITRONICS TS, CZ otevírá výstavu BLACKBOX

[Tisková zpráva] Praha, 12. června 2007 – Dmitry Kolesnikov, první náměstek generálního ředitele společnosti SITRONICS Telecom Solutions, Czech Republic (SITRONICS TS, CZ) dnes otevřel výstavu děl dvanácti mladých umělců inspirovaných estetikou informačních a telekomunikačních systémů. Projekt BLACKBOX nabízí pohled na elektronické součástky v neobvyklých spojeních, jako samostatné umělecké artefakty nebo jako ozdobu lidského těla. Výstava je otevřená veřejnosti od 13. do 28. června v Trmalově vile v pražských Strašnicích.

Sdílet

„BLACKBOX odhaluje krásu, která se může skrývat uvnitř elektronických zařízení, jež jsou součástí našeho každodenního života“ uvedl Jakub Vít, manažer komunikace a PR společnosti SITRONICS TS, CZ. „Mikročipy, tištěné spoje a optická vlákna zajišťují lidem možnost snadné a rychlé komunikace, ale zároveň mohou svou skrytou elegancí oslovit i naše estetické cítění.“

Vystavovaná umělecká díla vznikla díky podpoře společnosti SITRONICS TS, CZ která nejen financovala vznik samotných děl, ale umožnila mladým umělcům také načerpat inspiraci a poznat průmyslovou tvář informačních technologií ve svých laboratořích a výrobním závodě ve Voticích. V moderních prostorách votického areálu se vyrábí nejen vlastní telekomunikační zařízení SITRONICS TS, CZ ale také špičkové elektronické výrobky dalších firem. Mezi ně patří například společnost KV2 AUDIO, jejíž reprosoustavy získaly světovou proslulost spojením vysoké technologické kvality a dokonalého designu.

Po skončení výstavy využije SITRONICS TS, CZ vystavená díla pro výzdobu svých vnitřních prostor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).