Hlavní navigace

Sjednocená komunikace Polycom UC Intelligent Core se zaměřuje na interoperabilitu

[Tisková zpráva] Stále větší počet firem a organizací začíná využívat výhod integrovaných end-to-end řešení sjednocené komunikace, která jim ve spojení s ostatními pokročilými komunikačními nástroji přináší významné finanční úspory, zefektivňují týmovou spolupráci a zvyšují produktivitu.

Sdílet

Společnost Polycom představila svou platformu pro sjednocenou komunikaci již v roce 2007, kdy Microsoft uvedl produkty Microsoft Office Communications Server 2007. Polycom doplnil tuto softwarovou platformu o vyspělá koncová zařízení řady Polycom CX a komunikační servery Polycom RMX, které uživatelům nabízejí excelentní kvalitu přenášeného obrazu i zvuku spolu se snadným ovládáním.  

Vedle úzké strategic­ké spolupráce s firmou Microsoft navázal Polycom také spolupráci s celou řadou dalších významných hráčů z oblasti IT v rámci iniciativy Polycom Open Collaboration Network, do které se mimo jiné zapojily společnosti IBM, HP, Avaya, Juniper, BroadSoft, McAfee a Siemens. Počátkem letošního roku se mezi partnery Polycomu zařadily rovněž společnosti ShoreTel a Ericsson. 

Takováto rozsáhlá spolupráce mezi výrobci softwarových a hardwarových komponent i poskytovateli síťové infras­truktury je zcela nezbytná. Jenou z hlavních předností sjednocené komunikace pro uživatele je sice snadné používání a jednoduché intuitivní ovládání, avšak za tímto komfortním uživatelským rozhraním se skrývá poměrně sofistikované řešení, kde jsou otázky interoperability a kompatibility pro všechny dodavatele velkou výzvou. 

Na počátku letošního roku společnost Polycom významným způsobem rozšířila svou nabídku vysoce efektivních a snadno použitelných nástrojů pro komunikaci a vzdálenou spolupráci, když představila platformu Polycom UC Intelligent Core, která v sobě zahrnuje komunikační servery řady Polycom RMX spolu s doplňujícími nástroji, kterými jsou Polycom Distributed Media Application (DMA) a Polycom Converged Management Application (CMA).  

Platforma Polycom UC Intelligent Core je součástí již dříve vyhlášené strategie UC Everywhere by Polycom a zaměřuje se proto právě na otázky interoperability a snadné integrace s řešeními ostatních výrobců. Zde je třeba zmínit především podporu nestandardního protokolu TIP (Telepresence Interoperability Protocol), který vyvinula společnost Cisco. 

Více informací o pro­duktech společnosti Polycom pro sjednocenou komunikaci můžete získat na stránkách

http://www.ges­tocomm.cz/ges­to-communications-kategorie-voip-telefony-polycom-pro-microsoft-unified-communication­s.htm 

Podrobnější popis Polycom UC Intelligent Core naleznate na

http://www.po­lycom.com/pro­ducts/telepre­sence_video/con­ferencing_infras­tructure/index­.html 

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).