Hlavní navigace

Velkoformátové skenery Colortrac získaly výjimečné ocenění

[Tisková zpráva] PRAHA, 25. listopadu 2009 - Dva velkoformátové skenery řady Colortrack SmartLF s technologií CCD a CIS, které prodává společnost Canon spolu se svými velkoformátovými tiskárnami, získaly vůbec jako první v tomto segmentu ocenění 4,5 hvězdičky a hodnocení „Výjimečný“ od společnosti BERTL (Business Equipment Research & Test Laboratories). V testu byla vysoce hodnocena především kvalita provedení, snadnost použití, přesnost a kvalita skenování, výkon a cena.

Sdílet

BERTL svým verdiktem potvrdil, že oba testované produkty SmartLF Gx+ 42 a SmartLF Ci 40 disponují vysokým výkonem a pro bohatou výbavu je jejích pořízení velmi výhodnou investicí. Ve spojení s velkoformátovou tiskárnou Canon imagePROGRAF jde o naprosto dokonalé řešení pro kopírovací a tisková centra, kde skenování, kopírování a tisk velkých dokumentů hrají klíčovou úlohu. I proto tato řešení často vyhledávají zákazníci například z řad architektů a projektantů.

„Z úspěchů našeho partnera máme velkou radost. Colortrac slaví 20 let od svého vzniku a hned dvě ocenění „Výjimečný“ dokazují, že zákazník získává skvělé produkty s výborným poměrem cena/výkon. Ve spojení s našimi velkoformátovými zařízeními imagePROGRAF se jedná o ideální řešení pro skenování, kopírování a tisk,“ okomentoval udělené ocenění Martin Lucký, manažer velkoformátového tisku ze společnosti Canon CZ.

Colortrac SmartLF Gx+ 42
Model SmartLF Gx+ 42 je vysokovýkonný skener technologie CCD, určený pro reprografii, grafické umění, fotografii, korporátní grafiku, GIS a špičkové AEC trhy. Jde o první velkoformátový model s technologií CCD schopný skenovat v rozlišení 1200dpi. Jak uvádí společnost BERTL: „Výsledkem kombinace vysokého rozlišení a CCD technologie je flexibilní, multifunkční skenovací systém schopný zachytit i velmi jemné detaily při zachování sytých a věrných barev.“

„Šestá generace skeneru řady SmartLF Gx+ 42 nastavila laťku v oboru opět o něco výše. Kombinace schopnosti skenovat ihned po zapnutí, 2D LED osvětlení s dlouhou životností, rozlišení 1200dpi CCD čipu, úsporného režimu v souladu s normou ENERGY STAR a vysokou rychlostí skenování totiž není dostupná u žádného jiného produktu. Jeho hodnotu ještě zvyšuje „scan once“ software umožňující skenovat v reálném čase bez nutností opětovného skenování. To šetří čas pracovníků a v konečném důsledku i peníze díky jejich efektivnějšímu využití. Všechny tyto vlastnosti činí tento cenově atraktivní skener jednou z nejlepších voleb ve třídě CCD skenerů,“ dodávají zástupci BERTL.

Colortrac SmartLF Ci 40
SmartLF Ci 40 je cenově dostupný velkoformátový skener postavený na technologii CIS se schopností skenovat dokumenty do šíře 40” (100 cm) a vybavený unikátním systémem vkládání i výstupu skenovaného dokumentu na přední straně. Pracuje v souladu s normou pro úsporu energie ENERGY STAR a nabízí vysokou kvalitu skenování, podporu 1000 Mpbs Ethernetu, schopnost skenovat ihned po zapnutí, LED osvětlení s dlouhou životností a to vše při zachování nízkých nákladů na provoz a údržbu.

Díky unikátnímu systému vkládání dokumentů nabízí rychlé a spolehlivé skenování technické dokumentace v rozlišení 600dpi. Může být také umístěn na menších pracovištích, kde nemohou být použitě větší skenery. CIS technologie, kterou skener SmartLF Ci 40 používá, poskytuje velmi ostré a geometricky přesné výstupy. To je zvlášť důležité při skenování technické dokumentace. Hodnocení společnosti BERTL uvádí, že: „Jde o nejpřesnější velkoformátový skener řady SmartLF.”

BERTL dále vyzdvihl:

  • Snadnost používání: „Vynikající jednoduchost používání – ideální pro AED, CAD a GIS technickou dokumentaci.”
  • Jedinečný systém vstupu papíru: „Atraktivní koupi z něj dělá také to, že může být umístěn ke zdi a ušetří tak v kanceláři cenné místo.”
  • ScanWorks Software: „Pracuje v reálném čase, bez nutnosti znovu skenovat, čímž šetří čas a díky zvýšení produktivity uživatelů i peníze.”
  • Výkon: „Vysoký celkový výkon během testování, snadnost použití a vysoká kvalita výstupů”
  • Cena: „Pozoruhodně vysoká hodnota za vaše peníze. Tato kombinace softwaru, ceny a rychlého černobílého i barevného skenování je v součtu skvělou volbou.”

O společnosti BERTL
Více než 15 let je společnost BERTL Inc. zdrojem objektivních a nezávislých produktových hodnocení a srovnávacích analýz v oblasti digitálního zpracování obrazu a workflow řešení. S více než 5 000 hodnocenými produkty od všech hlavních výrobců je databáze společnosti BERTL nejrozsáhlejším zdrojem produktových hodnocení, pokrývajících mimo jiné segment kopírek, tiskáren, multifunkčních zařízení, produkčních skenerů, velkoformátových zařízení, faxových přístrojů a zařízení z oblasti barevné produkce. Pro více informací navštivte www.bertl.com.

BERTL je registrovaná ochranná známka společnosti BERTL Inc. a jejích poboček. Ostatní ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

O společnosti Colortrac
Společnost Colortrac, založená v roce 1989 a se sídlem v britském Cambridgi, je předním inovátorem na poli velkoformátových skenerů a softwarových řešení pro zpracování skenovaného obrazu. Colortrac byl první výrobcem velkoformátových skenerů, které využily rozdílnost skenovacích technologií CIS a CCD. To v roce 2004 vedlo k uvedení velkoformátových skenerů řady SmartLF. Velkoformátové skenery této řady jsou dostupným řešením i pro tak rozdílné oblasti jako jsou umělecká grafika, reprografie, AEC, CAD, GIS, EDM a FM. Colortrac Ltd má pobočky v Číně v Pekingu a Suzhou a dále pak v Chantilly, Virginia ve Spojených státech amerických.

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).