Hlavní navigace

Škodlivé valentýnské e-maily již na scéně

[Tisková zpráva] Virové laboratoře softwarové společnosti ESET zachytily v těchto dnech tisíce nových vzorků škodlivého červa z rodiny Nuwar. Tvůrci uvedeného červa změnili jeho kód tak, že se navenek již vůbec nepodobá předešlým variantám.

Sdílet

S blížícím se příchodem svátku sv. Valentýna již autoři Nuwarů, pravděpodobně v rámci příprav na další z vhodných událostí pro podvody pomocí sociálního inženýrství, nasazují novou verzi, tentokrát s valentýnskou tematikou. Příkladem můžou být první e-mailové valentýnské pozdravy s textem předmětu či těla jako například „Sending you my love“, nebo grafická úprava webové stránky na které je umístěný kód červa se jménem with_love.exe s obrázkem růžového srdce.

Díky detekční schopnosti technologie ThreatSense®, která tvoří jádro bezpečnostních produktů ESET, červa zachytává slovenský softwarový dům již od začátku jeho šíření pod názvem Win32/Nuwar. Velká většina významných konkurenčních antivirových produktů má zatím s jeho detekcí problémy.

Po spuštění kódu červa Nuwar se infikovaný počítač stane členem botnetu, což je síť klientů (botů) ovládaných na dálku jejich správcem. Botnety jsou zneužívané na masové rozposílání nevyžádané elektronické pošty a útoky typu DDoS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).