Hlavní navigace

Škola ve mlejně

[Tisková zpráva] Nová komediální pohádka České televize nás zavede do prostředí vodnicko - rusalčí školy. Tam probíhá výuka podle plánu až do chvíle, kdy jsou rusalky, provázené učitelským sborem, pozvány na taneční soutěž zvanou Vltavský piškot a vodníci odjíždějí s nimi, aby je povzbuzovali. Ve škole zůstává za trest pouze vodník Vrbata, známý výtržník.

Sdílet

Při průzkumu kabinetu z neopatrnosti probudí pomocí živé vody chobotnici, která do té doby sloužila pouze jako učební pomůcka. Té se podaří po návratu školního zájezdu zajmout ředitele a začne ohrožovat celou školu. Současně do školy vnikne tulák Mikolášek, a tak musí vodníci, rusalky i učitelský sbor kromě boje s mořskou příšerou vyřešit i problém, jak se zbavit nevítaného návštěvníka ze světa lidí. Bohužel nic nejde podle plánu – Mikoláška se nedaří utopit, chobotnice postupně zajme všechny kromě nejnešikovnější rusalky Křehulové a situace začíná vypadat beznadějně. Naštěstí Mikolášek vymyslí plán a společně s Křehulovou se ho pokusí dotáhnout do vítězného konce….

Pohádku natáčí v září 2007 v ateliérech České televize známý filmový režisér Karel Janák a bude mít premiéru o letošních Vánocích. Scénář Michal Čunderle. Hlavní kameraman Antonín Chochola. Hrají: J.Mádl, Z.Volavá, V.Kubařová, J.Kretschmerová, P. Kříž a další.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).