Hlavní navigace

Skončilo Bailando – tančím pro tebe

[Tisková zpráva] Televize Nova včera odvysílala poslední díl pořadu Bailando – tančím pro tebe. Druhou šanci od diváků získal taneční pár Lucie Borhyová – Petr Pik, kteří tak pro malého Danečka získali 500 000,- Kč. Cenu poroty si odnesli Daniel Šnajdr a Lenka Sekaninová.

Sdílet

Praha, 9. června 2007 – Televize Nova včera uvedla poslední díl pořadu Bailando – tančím pro tebe. Ve velké galashow se s diváky rozloučilo všech osm tanečních párů i jejich choreografů. Po celou dobu přímého přenosu měli navíc diváci možnost hlasovat, který z tanečních párů dostane druhou šanci a získá tak 500 000,– Kč na splnění svého snu. 52% všech hlasujících diváků rozhodlo o udělení druhé šance tanečnímu páru Lucie Borhyová – Petr Pik, kteří tančili pro malého Danečka. Dan má velký zdravotní handicap (poruchy zraku a epilepsii) a potřebuje profesionální ošetřovatelku. Cenu poroty za nejlepší taneční výkony získali Daniel Šnajdr a Lenka Sekaninová.

Pořad Bailando – tančím pro tebe odstartoval 20. dubna 2007. Celkem se v sedmi přímých přenosech utkalo osm vybraných tanečních párů. Do Velkého finále, které televize Nova vysílala 1. června 2007, se probojovaly tři páry, ze kterých diváci vybrali vítěze – Janu Gonsiorovou a Tomáše Krejčíře. Jana vytančila bezbariérový domek pro svou dceru Adélku, která má kombinované zdravotní postižení (mikrocefalie, DMO, genetické postižení).

Pro každý pár také televize Nova na svých internetových stránkách zřídila transparentní účet, na který diváci mohou posílat peníze. Zatím bylo na splnění snů, společně s penězi od Nadace Nova, vybráno celkem 1 385 935,– Kč. Dále bylo v přímém přenosu splněno šest nesoutěžních snů lidí, kteří na webových stránkách pořadu vložili do rubriky „Burza snů“ svá přání.

Zajímavosti pořadu Bailando – tančím pro tebe: Bylo odvysíláno 24 hodin přímých přenosů, na kterých spolupracovalo 250 lidí, moderátoři se celkem museli naučit 1091 stran scénáře, kapela 105 písní a soutěžící celkem 91 tanců na které potřebovali 1250 hodin tréninků. Celkem bylo ušito 200 tanečních šatů a natočeno 63 000 metrů materiálu.