Hlavní navigace

Skupina GTS Central Europe jmenuje Davida Šitu novým generálním ředitelem GTS Czech

[Tisková zpráva] Praha, 1. prosince 2010 – Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor s vlastní sítí a poskytovatel služeb datových center v regionu střední a východní Evropy, dnes oznámila jmenování Davida Šity (40) novým generálním ředitelem společnosti GTS Czech s platností od 1. března 2011. Do té doby je řízením společnosti pověřený Miloš Mastník, viceprezident a ředitel marketingu skupiny GTS.

Sdílet

avid Šita na tuto pozici nastupuje po Stuartu Eversovi, který bude působit mimo skupinu GTS. „Jménem celého představenstva bych chtěl Stuartu Eversovi poděkovat za jeho práci pro GTS Czech a jeho několikaleté přispění k rozvoji skupiny GTS. Společně se svým týmem v České republice pomohl posílit pozici skupiny GTS na lokálním telekomunikačním trhu. Důvodem změny je posun firmy do nové fáze, která vyžaduje odlišný přístup,“ řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS. 

David Šita bude zodpovědný  za vedení firmy GTS v České republice, která představuje významnou část působení skupiny GTS v regionu střední a východní Evropy. 

Řízením společnosti GTS Czech do jmenování Davida Šity je s okamžitou platností pověřen Miloš Mastník, viceprezident a ředitel marketingu skupiny GTS. 

„Jsme velice potěšeni, že David Šita povede společnost GTS Czech v nové éře jejího růstu. David je přesnou kombinací zkušeného manažera a inteligentního šéfa a jsme tak nadšeni jeho nástupem do skupiny GTS,“ komentoval jmenování Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS. 

„Vždy jsem považoval GTS za silnou společnost s kvalitními zaměstnanci a s potenciálem budoucího růstu. Skupina GTS má výborný základ, na kterém se dá stavět, a těším se na svou budoucí spolupráci s jejím týmem. Jsem si jistý, že můžeme dále posílit pozici GTS na českém trhu,“ řekl David Šita

David Šita je zkušený  manažer s vyrovnaným manažerským profilem a výraznou průpravou z komerčního sektoru, které jsou podpořené hlubokými znalostmi a zkušenostmi z českého veřejného sektoru a nejvyššího korporátního segmentu. Ve své téměř dvacetileté kariéře rozvíjel jak obchodní řízení, tak vedoucí zkušenosti, které završil ve své poslední pozici člena řídícího týmu společnosti Telefónica O2 s plnou zodpovědností za finanční hospodaření. 

David Šita studoval České vysoké učení technické v Praze, absolvoval magisterské studium na Vysoké škole ekonomické a získal tituly MBA na pražské US Business school a College of Business na Rochester Institute of Technology. 
 
 
 
 
 
 
  

O společnosti GTS Czech

Společnost GTS Czech je celonárodní telekomunikační operátor, který poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových, hostingových a internetových služeb. Vznikla jako GTS Novera v roce 2005 spojením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů GTS CZECH a Aliatel. V roce 2006 pak úspěšně dokončila akvizici dalších telekomunikačních operátorů působících na českém trhu – společností Contactel, Telenor Networks a Nextra. V říjnu 2010 pak změnila jméno na GTS Czech. Je součástí silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS Central European Holding B.V., které je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu. Společnost GTS Czech má v současnosti přibližně 500 zaměstnanců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).