Hlavní navigace

Skupina GTS Central Europe kupuje Interware, maďarského provozovatele datových center

[Tisková zpráva] Budapešťské datové centrum posílí nabídku služeb skupiny GTS

Sdílet

Praha/Budapešť, 15. června 2010 – Skupina GTS Central Europe (GTS), vedoucí telekomunikační operátor v regionu střední a východní Evropy, dnes oznámila, že se dohodla na akvizici společnosti Interware Zrt. Ta je vedoucím poskytovatelem služeb datových center na maďarském trhu. Dohoda podléhá schválení lokálním antimonopolním úřadem a předpokládané dokončení akvizice je do konce třetího čtvrtletí tohoto roku. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Interware patří k alternativním maďarským telekomunikačním operátorům a nabízí hosting serverů, internetové připojení a fixní hlasové služby především pro firemní zákazníky. Firma provozuje dvě datová centra v Budapešti, která disponují plochou pro uložení serverů o celkové velikosti 1075 m2, na které je umístěno 3300 serverů zákazníků z řad výrobních firem, veřejného sektoru, médií i ICT společností.

Akvizice firmy Interware navazuje na nedávnou koupi rumunského telekomunikačního operátora Datek a je v souladu se strategií skupiny GTS stát se preferovaným partnerem a dodavatelem integrovaných telekomunikačních řešení pro operátory a firemní zákazníky v regionu střední a východní Evropy. Akvizicí se skupina GTS stává jedním z klíčových hráčů na maďarském trhu služeb datových center. Dohromady s existujícím datovým centrem ve městě Budaörs nabídne skupina GTS svým zákazníkům celkem 1490 m2 prostoru, který splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu a spolehlivost.

V návaznosti na narůstající poptávku po službách datových center v regionu střední a východní Evropy oznámila GTS v březnu své plány na jejich rozšiřování. Skupina v současné době provozuje v České republice, Maďarsku, Polsku, Slovensku a Rumunsku celkem sedm datových center. Ta nabízí na ploše přes 6000 m2 kapacitu pro více než 10 000 serverů. Díky rozsáhlé mezinárodní optické síti skupiny GTS nabízí tato datová centra svým zákazníkům široké možnosti připojení jejich uložených serverů. Skupina GTS hodlá svá datová centra dále rozšiřovat – na konci července bude otevřeno nové datové centrum v Praze s plochou 700 m2.

„Naše akvizice firmy Interware dále posiluje pozici skupiny GTS jako významného hráče na trhu datových center v regionu střední a východní Evropy i vedoucí roli v postupné konsolidaci telekomunikačního sektoru v regionu. Datová centra Interware nabízejí našim zákazníkům další prostor pro uložení serverů a rozšiřují naše kapacity na tomto trhu,“ řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS. “Navíc naše budapešťská podzemní optická síť přinese zákazníkům datových center Interware více možností připojení.“

O skupině GTS:
Skupina GTS Central Europe (GTS) je předním poskytovatelem integrovaných telekomunikačních řešení v zemích střední a východní Evropy. GTS má rozsáhlou optickou síť pokrývající region střední a východní Evropy, která zasahuje do sousedních zemí jako je Rakousko, balkánské státy, země Pobaltí, Rusko, Turecko nebo Ukrajina. V zemích střední a východní Evropy – České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku – má skupina GTS rozsáhlou podzemní síť poskytující služby hlasové, datové, IP, MPLS a širokopásmové komunikace firemním zákazníkům, ale také dalším telekomunikačním operátorům, operátorům mobilních služeb a poskytovatelům obsahu. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2005, 2007 a 2009. Za rok 2009 dosáhla skupina GTS obratu 384,5 milionu EUR a provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) 86 milionů EUR.

Vlastníkem skupiny GTS je konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Columbia Capital a M/C Venture Partners jsou severoamerické finanční skupiny zaměřené na investice do telekomunikačního a IT sektoru. Innova Capital je jedním z vedoucích private equity fondů zaměřených na region střední Evropy. Mezi další členy konsorcia patří Bessemer Venture Partners, HarbourVest Partners a Oak Investment Partners.

Pro více informací navštivte prosím www.gtsce.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).