Hlavní navigace

Skupina Lagardere ziskala souhlas ke koupi Radia DeeJay

[Tisková zpráva] [Praha 23. listopadu 2005] - Francouzská mediální skupina Lagardere v nejbližších dnech připojí do svého portfolia v České republice nové rádio -- pražské lokální Radio DeeJay. Skupina Lagardere byla majiteli Radia DeeJay oslovena před několika měsíci a po rámcových jednáních byla žádost o změnu vlastníka podle zákona předložena Radě pro rozhlasové a televizní vysílání ke schválení. RRTV udělila na svém středečním jednání skupině Lagardere k této transakci souhlas, který jí umožňuje tuto akvizici dokončit, a Lagardere se tak může stát majitelem 100% podílu ve společnosti.

Sdílet

Neustále hledáme příležitosti, jak rozvíjet naše podnikání v České republice. Radio DeeJay považujeme za úspěšné a perspektivní lokání rádio a možnost rozšířit naše portfolio o další zavedenou rozhlasovou stanici nás skutečně oslovila. Akvizicí Radia DeeJay dále posilujeme naši pozici hlavního hráče na rozhlasovém trhu v ČR, uvádí Michel Fleischmann, prezident skupiny Lagardere Active Radio International CZ, pobočky francouzského konglomerátu Lagardere, jehož mediální část v Evropě i jinde po světě provozuje několik rádií a televizních kanálů. V České republice do skupiny Lagardere nyní patří rádia Frekvence 1 (podle nejnovějších výsledků nejposlouchanější rádio) a Evropa 2 a také společnost Regie Radio Music, reklamní mediazastoupení rádií Frekvence 1, Radia Impuls, Evropy 2, Rock Zone a Info Radia. Kromě podnikání na rozhlasovém trhu se Lagardere v ČR účastní též tendru na pozemní digitální televizní vysílání, a to se svými dvěma projekty televize pro ženy TF1 a hudební televize TE2.

Současná poslechovost Rádia DeeJay činí denně 41 000 a týdně 76 000 posluchačů a podíl na trhu dosahuje 0,7 procent.

V krátkodobém horizontu nebude mít tato akvizice na vlastní běh rádia bezprostřední vliv. Postupně však přistoupíme k pevnějšímu začlenění tohoto rádia do naší skupiny, uzavírá Michel Fleischmann.

Obě strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat žádné podrobnosti týkající se finančního objemu této fúze.