Hlavní navigace

Skupina Lagardere získala společnost Sportfive

[Tisková zpráva] Praha 30. listopadu 2006 – Skupina Lagardere podepsala dne 19. listopadu 2006 smlouvu o koupi společnosti Sportfive, která je největším podnikatelským subjektem na poli evropského fotbalového marketingu a souvisejících mediálních práv. Za nového vlastníka byla skupina Lagardere vybrána ze tří uchazečů investičními fondy Advent International, které vlastní společně s firmou Goldman Sachs a managementem 75 % akcií této firmy. Transakce dosáhla výše 863 miliónů euro. Po éře mecenášství v oblasti sportu se tak skupina Lagardere nyní stává významným hráčem v oblasti sportovního byznysu.

Sdílet

S výběrem skupiny Lagardere je spokojena i Francouzská fotbalová federace – obávala se totiž, aby společnost Sportfive nebyla prodána investičnímu fondu. Celou záležitost pozorně sledovala též Evropská fotbalová unie UEFA, která rovněž svěřila správu svých marketingových práv právě společnosti Sportfive.

Skupina Lagardere, která má v úmyslu rozvíjet své aktivity v oblasti exkluzivních sportovních práv, tak učinila významný krok. Prostřednictvím firmy Sportfive, která v roce 2005 dosáhla obchodního obratu ve výši 550 miliónů euro, se dostala k velmi cenným právům, jako jsou například práva vztahující se k zápasům mistrovství Evropy ve fotbale, které se bude konat v roce 2008, dále k zápasům francouzského národního fotbalového družstva nebo Světového poháru v rugby, které se uskuteční v roce 2007. Skupina Lagardere je též minoritním akcionářem firmy Canal+ France, jež je majitelem práv na zápasy mistrovství Francie ve fotbale. Skupina Lagardere tedy nyní působí na všech úrovních fotbalového byznysu: na úrovni Francouzské federace (která má na starost francouzské družstvo), ligy (národní šampionát), klubů (které spravují svá práva) a i na úrovni Evropské fotbalové unie UEFA (Evropský šampionát).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).