Hlavní navigace

Skutečně užitečné věci se používají jednoduše

[Tisková zpráva] Praha, 17. září 2008 – Společnost ORBIT, lídr v oblasti centralizace IT, představuje GuardControl Appliance – unikátní nástroj pro monitoring podnikového IT. GuardControl Appliance nevyžaduje zásahy do stávajícího IT prostředí firmy a jeho pořízení a nasazení do provozu je výjimečně jednoduché. Vlastnosti zařízení - rychlost nasazení, jednoduché použití a vysoká účinnost – garantují úspory peněz i času zákazníků.

Sdílet

„Při hledání takového řešení pro vlastní potřebu jsme objevili prostor na trhu. Rozhodli jsme se proto využít našich znalostí a vydat se cestou zjednodušení při maximální účinnosti. Výsledkem je GuardControl Appliance,“ říká Martin Hudeček, výkonný ředitel společnosti ORBIT. „Nevíme o žádném jiném srovnatelném zařízení nejen v ČR, ale ani ve světovém měřítku.“

Veškerý software, s výjimkou konzole správce, je v zařízení předem nainstalován. Na jednotlivých monitorovaných uzlech není zapotřebí instalace žádného dalšího softwaru ani hardwaru. GuardControl Appliance tedy stačí jen umístit do racku, spustit a z konzole správce nakonfigurovat požadované testy. Jejich výsledky se zobrazují v přehledném webovém rozhraní.

„Velkou péči jsme věnovali i množství přenášených dat. Díky důsledné optimalizaci se jejich objem pohybuje na úrovni jednotek kilobytů, nezatíží tedy ani velmi rozsáhlé WAN sítě,“ říká Leo Štěpán, technický ředitel společnosti ORBIT.

Při vývoji zařízení kladl ORBIT důraz i na bezpečnost. Ta je zajištěna návrhem celého systému. GuardControl Appliance nevyžaduje aktivní otevírání perimetru bezpečnosti, přenos dat je iniciován vždy ze strany nadřízeného serveru. Správce tak má jistotu, že jde o prověřenou komunikaci probíhající v rámci monitoringu.

„Jsme si vědomi možné nedůvěry v jednoduše použitelný nástroj a proto jej po zaregistrování poskytujeme na omezenou dobu zdarma k vyzkoušení,“ doplňuje Martin Hudeček. „Zákazník nic neriskuje, může se nechat jen příjemně překvapit.“

GuardControl si společnosti mohou pořídit ve dvou variantách. Obě jsou dodávány ve správce. GuardControl Appliance Standard je určen pro monitorování infrastruktury s méně než 50 uzly. Pro monitorování infrastruktury s více než 50 uzly je určen GuardControl Enterprise. V případě potřeby lze jednotlivá zařízení propojit do centrálního dohledového systému a dosáhnout tak ještě vyššího výkonu.

Více informací o GuardControl Appliance naleznete na webových stránkách www.monitorin­git.cz.

O společnosti ORBIT s.r.o.
ORBIT s.r.o. (*1991) dodává pokročilá řešení a služby v oblasti ICT. Za dobu svého působení se vypracoval na leadera v oblasti centralizace ICT v regionu střední a východní Evropy. Svého rozvoje dosahuje pomocí exkluzivního spojení know-how v oblasti ICT a poradenství, které přináší jasnou a vyčíslitelnou hodnotu. ORBIT svým zákazníkům přináší inovativní řešení a služby s garancí dosažení ekonomických přínosů a úspor. S nabídkou služeb společnosti ORBIT se můžete seznámit na www.ORBIT.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).