Hlavní navigace

SkyNet otevírá gigabitové dveře k pokrokovým technologiím

[Tisková zpráva]

Sdílet

SkyNet otevírá gigabitové dveře k pokrokovým technologiím

Brno 6. prosince 2004 – Významný upgrade páteřních přepínačů na zařízení Cisco 6500 umožní společnosti SkyNet v dostatečné míře podporovat gigabitové okruhy přímo na vlastní páteřní síti a zároveň nabídne klientům SkyNetu technologii MPLS (Multiprotocol Label Switching).

Jen rychlost už nestačí. Vysoké nároky současných internetových aplikací od virtuálních privátních sítí přes přenos hlasu a videokonferencí až k nadnárodnímu propojování poboček vysokorychlostními spoji vyžadují také odpovídající infrastrukturu.

Společnost SkyNet proto přikročila k výraznému posílení klíčových prvků své páteřní sítě, kdy výkon nových zařízení Cisco 6500 umožní poskytovat linky o kapacitě 1 až 10 Gbps.

Díky využití zařízení Cisco 6500 je společnost SkyNet nejen schopna svým zákazníkům nabídnout pronájem gigabitových okruhů přímo na své páteřní síti, ale dát jim také něco navíc. Technologie MPLS (Multiprotocol Label Switching) pro zákazníky znamená především možnost zřizování VPN okruhů, které jsou zcela odděleny od veřejné sítě Internet a současně nekladou žádné vyšší požadavky na samotné internetové aplikace. Díky propracované správě těchto VPN spojů je možné doladit i jejich parametry, jako například rychlost, požadavky na kvalitu využívaných služeb, a díky tomu je využívat i pro přenos hlasu, videa či hudby.

VPN spoji využívajícími MPLS je možné zajistit propojení poboček nejen na území České republiky, ale i v mezinárodním měřítku, zejména na Slovensku.

O společnosti SkyNet, a.s.

Společnost SkyNet, a.s., člen skupiny SlovaNet Group, vlastněná nizozemskou společností SlovaNet B.V. s hlavními akcionáři fondy skupin Advent International, ECM, FondElec a Genesis Capital, působí na trhu telekomunikačních služeb již deset let. Společnost se řadí mezi nejvýznamnější alternativní operátory poskytující rozsáhlou škálu hlasových, datových, internetových a bezpečnostních služeb. Nabízí svým klientům komplexní služby s důrazem na individuální přístup ke každému klientovi, kvalitu a bezpečnost. Společnost spravuje celorepublikovou síť se 120 přípojnými body v České republice.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Marcela Havlíčková
marketingové oddělení
telefon + 420 541 594 159
e-mail: marcela.havlic­kova@skynet.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).