Hlavní navigace

Sledování surovin a zásob v Nestlé je díky společnosti Symbol hračkou

[Tisková zpráva] PRAHA 6. prosince 2006 – Společnost Symbol Technologies dnes oznámila, že společnost Nestlé nasadila terminály a čtečky Symbol ve svých dvou výrobních závodech v České republice - Zora Olomouc a Sfinx Holešov, v jednom slovenském závodě a ve skladu dceřiné společnosti Schöller.

Sdílet

V rámci podnikové implementace nového ERP řešení systému SAP zajišťují terminály a čtečky od Symbolu spolehlivou skladovou evidenci surovin obsažených ve výrobcích. Splňují tak požadavky právních předpisů Evropské unie. Před zavedením nového systému sloužily k uchovávání záznamů pro sledování surovin manuální metody, jako jsou například papírové formuláře. Tento systém však byl velmi náchylný na lidské chyby.

Společnost Nestlé si vybrala svého dodavatele Symbol Technologies na celoevropské úrovni. Díky zkušenostem, silnému postavení na trhu a profesionálním službám si Nestlé v České republice vybralo firmu Kodys s.r.o., Premium Business Partnera společnosti Symbol. Přestože cena byla důležitým kritériem, zásadní roli sehrála i technická podpora, instalace a školení. Úkolem Kodysu nebylo pouze dodat vybavení, ale i po dobu pěti let plánované životnosti garantovat servisní služby.

Celkem nasadila společnost více než 150 zařízení Symbol, a to včetně terminálů na vysokozdvižné vozíky VRC7946, mobilních terminálů MC9000, čteček LS3408ER napojených na VRC či PC a čteček P370 RF. Přístroje sbírají a předávají informace pomocí čárových kódů a další údaje, jako jsou informace o množství, lze zadat ručně prostřednictvím klávesnice. Informace, jako je název výrobku, výrobní série, odpovědný pracovník a země původu, jsou vytištěny v souladu s příslušnými standardy GS1 na štítcích nalepených na paletách.

„Mobilita je obrovskou výhodou, neboť nám umožňuje informace, jako jsou podrobnosti o paletách ve skladu, okamžitě zadat do našich systémů. Díky tomu se snižuje riziko výskytu chyb,“ uvedl Petr Trefil, IT manažer společnosti Nestlé Česko.

Vedle sledování surovin navíc systém eviduje veškeré zboží, balení, polotovary a konečné produkty vyrobené v závodech. Nový systém rovněž výrazně zvýšil přesnost záznamů, umožnil rychlejší sběr a poskytování dat a zajistil dostupnost dat v reálném čase.

Společnost Nestlé navíc zakoupila servisní smlouvu Bronze, která jí zajišťuje podporu servisního střediska firmy Symbol v Brně, jež zahrnuje opravy přístrojů do tří dnů včetně bezplatných oprav vad způsobených nesprávným použitím či přímo poškozením zákazníkem.

Pan Trefil byl nesmírně potěšen spolehlivostí přístrojů společnosti Symbol. „Nejlepší je, že se o to nemusím starat – prostě to funguje!“ „Neměli jsme s přístroji od firmy Symbol žádné potíže a zatím jsme ani nemuseli využít technickou podporu, což pro mne znamená o starost méně,“ dodal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).