Hlavní navigace

Sledovanost ČT2 díky přenosům ze ZOH lámala rekordy

[Tisková zpráva] Poslední den olympijských soutěží v kanadském Vancouveru přilákal k obrazovkám České televize obrovský počet sportovních fanoušků a stanice ČT2 v této době získala téměř pětinu televizního trhu. Velký zájem projevili diváci zejména o vystoupení českých reprezentantů Šárky Záhrobské a Lukáše Bauera. Značnou sledovanost mělo však i olympijské hokejové finále, v němž se střetly celky Kanady a USA. V tu dobu trávil čas u televizní obrazovky každý třetí muž.

Sdílet

Páteční první kolo slalomu, které ozdobila svým skvělým výkonem česká sjezdařka Šárka Záhrobská, vysílala ČT2 v přímém přenosu od 18:57 hodin. Boj naší reprezentantky o olympijskou medaili si v tu chvíli nenechalo ujít v průměru 471 tisíc dospělých (sledovanost 5,3 % při podílu na publiku 13,02 %). Po prvním kole se Šárka Záhrobská umístila na skvělém druhém místě, což vyvolalo ještě větší zájem a počet diváků se téměř zdvojnásobil. Ve druhém kole od 22:19 hodin přilákala Šárka Záhrobská k obrazovkám v průměru již 875 tisíc diváků (sledovanost 9,9 % při podílu na publiku 34,61 %). Její úspěšnou pouť za bronzovou medailí zhlédl ve druhém kole slalomu žen alespoň tři minuty kontinuálně 1 milion 289 tisíc diváků.

V neděli 28. února vysílala ČT2 od 18:27 hodin běh mužů na na 50 kilometrů, kde byl českým želízkem v ohni lyžař Lukáš Bauer. Přesto, že se papírové předpoklady nenaplnily a náš reprezentant skončil na dvanáctém místě, takže na olympijskou medaili nedosáhl, zájem českých fanoušků o jeho vystoupení byl obrovský. U televizních obrazovek mu fandilo alespoň tři minuty kontinuálně 2 miliony 742 tisíc dospělých. Průměrná sledovanost běžeckého maratonu byla 1 milion 187 tisíc dospělých (sledovanost 13,4 % při podílu na publiku 28,92 %).

Finále olympijského hokejového turnaje ve Vancouveru mezi Kanadou a USA si v neděli od 20:55 do 23:55 hodin (včetně prodloužení) na ČT2 nenechalo ujít v průměru 918 tisíc diváků (sledovanost 10,4 % při podílu na publiku 30,83 %). Napínavé finále, v němž získali Kanaďané nejcennější kov až po vítězné brance vstřelené v prodloužení, si vychutnali zejména muži. V průměru se jednalo o 39,39 % ze všech přítomných diváků, kteří v danou dobu zasedli u svých televizorů (sledovanost 13,9 % – v průměru 600 tisíc dospělých mužů).

ZOH ve Vancouveru se těšily po celou dobu konání mimořádnému zájmu diváků. Vyšší sledovanost se projevila zejména ve vysílání programu ČT2. V neděli 28.února, kdy boje o medaile vrcholily, měla ČT2 v celodenním podílu na publiku téměř pětinu televizního trhu (18,01 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).