Hlavní navigace

Sledovanost Galaxie sport i nadále roste

[Tisková zpráva] Placený tematický program Galaxie sport svým pestrým sportovním programem láká stále více fanoušků a diváků k televizním obrazovkám. Vyplývá to z aktuálních výsledků Mediaprojektu v České republice, které vyhodnocují období 1. října 2006 – 31. března 2007. Galaxie sport se za dané období vyšplhala na druhou příčku jak v denní, tak i v týdenní sledovanosti v kategorii placených tematických programů.

Sdílet

V Hradci Králové 14. dubna 2007 – Programová nabídka Galaxie sport oslovuje především mužskou část populace, která tvoří 88% z celkového počtu diváků tohoto sportovního kanálu. Do třech nejvyšších socioekonomických skupin se řadí 85% diváků, kdy 27% z celkového počtu jsou podnikatelé nebo zaměstnanci na vedoucí pozici, 38% tvoří řadoví zaměstnanci. Obecně se dá říct, že průměrný divák Galaxie sport je muž v nejproduktivnější věkové kategorii 20 – 49 let s vyšším vzděláním a příjmem, žijící ve větším městě.

Pokud se zaměříme na tuto charakteristickou skupinu naší populace, z výsledku Mediaprojektu vyplývá, že v daném období (1. října 2006 – 31. března 2007) Galaxii sport denně sledovalo v České republice 113.000 diváků a alespoň jednou týdně 443.000 diváků Od posledních výsledků Mediaprojektu prováděného společností GfK, Galaxie sport tentokrát zaznamenala vyšší nárůst v denní sledovanosti, který činí cca 25.000 diváků.

Jeden z důležitých faktorů, které jistě ovlivňují stále vyšší sledovanost, je neustále rostoucí počet předplatitelů Galaxie sport v ČR i SR. V březnu 2007 byla Galaxie sport dostupná v 622.000 domác­ností v ČR a 527.000 domácností na Slovensku. Z těchto čísel vyplývá, že obdobné výsledky sledovanosti lze předpokládat i na Slovensku, kde prozatím není Galaxie sport zařazena v obdobném projektu sledovanosti.