Hlavní navigace

Sledovanost televize Óčko neustále roste

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 31. března 2008: Nejsledovanější digitální televizní stanice Óčko, která je od konce února opět v analogové nabídce většiny sítí společnosti UPC, upevňuje svou pozici lídra digitálních televizí.

Sdílet

Podle peoplemetrového šetření společnosti Mediaresearch sledovalo v únoru televizi Óčko 843 000 diváků, což je ve srovnání se stejným obdobím roku 2007 o 276 00­0 diváků více. Ceny reklamy přitom zůstaly zachovány na úrovni roku 2007.

Katastrofický scénář, jejž předpovídala některá média a který hovořil o dramatickém poklesu sledovanosti a ztrátě až 600 000 domácností po digitalizaci Óčka v nejnižší programové nabídce UPC na začátku ledna, se tedy neuskutečnil. V období ledna 2008 samozřejmě došlo k dočasnému poklesu, a to podle údajů Mediaresearch o 153 000 diváků, nicméně díky rostoucímu podílu ostatních distribučních kanálů a především posilující pozici Digi TV se rozhodně nejednalo o avizovaný pokles v řádu přes půl milionu domácností.

„V současné době se Óčko postupně vrací do všech sítí UPC, diváci budou mít tedy v brzké době možnost sledovat svůj oblíbený kanál tak, jak byli zvyklí doposud,“ komentuje situaci ředitel televize Óčko Jiří Balvín. „Spokojenost diváků je naší prioritou a vyvíjíme velké úsilí, abychom jim vycházeli vstříc nejen formou rozsáhlých možností příjmu Óčka, ale také skladbou a atraktivitou samotného programu.“

Přechod na novou vysílací pozici satelitu ASTRA
K 1. dubnu 2008 dochází ke změně vysílací pozice Óčka na satelitu ASTRA. Vysílání Óčka se přesouvá na novou pozici 23,5°E namísto stávající pozice 19,2°E. K této změně dochází z důvodu vyhrazení pozice 19,2°E na satelitu ASTRA převážně pro západoevropský trh. Oproti tomu s novou pozicí 23,5°E se počítá pro vysílání všech nejvýznamnějších stanic ve střední Evropě.

Tato změna se dotkne především diváků s příjmem volných satelitních programů s fixní parabolou na 19,2°E a také zákazníků UPC Direct. Pro diváky využívající ke sledování Óčka ostatních platforem, kterými jsou zejména DVB-T síť CDG, satelitní služba Digi TV či jiné kabelové sítě, se nic nemění a mohou sledovat Óčko stejně jako doposud.

Óčko přijímá prostřednictvím služby UPC Direct přibližně 130 000 domácností. Vzhledem k tomu, že tato služba bude i nadále šířena z pozice 19,2°E satelitu ASTRA, očekává se odliv diváků televize Óčko v této výši.

Diváci televize Óčko byli o této změně informování prostřednictvím vysílání. Na nové pozici se již několik týdnů vysílá, diváci měli tedy dostatek času, aby mohli své satelitní antény a přijímače na nové parametry: pozice 23,5°E, polarizace: H, frekvence 10862 MHz, SR: 22000.

Televize Óčko k tomuto kroku přistoupila pouze z technologických důvodů, kdy toto řešení přechodu na jinou pozici ASTRY je pro budoucí vývoj televize jediné možné. Óčko neustále pracuje na rozšiřování své distribuční sítě a zkvalitňování svých programů a vysílacích formátů, které podle všech průzkumů sledovanosti přitahují stále více diváků.

O TV Óčko
Více informací naleznete na webových stránkách: http://www.sta­niceo.cz/