Tento průzkum mezi uživateli ICQ tak odporuje široce publikovanému názoru profesora Johna Brookfielda z Univerzity Nottinghamu, jehož DNA teorie preferuje vejce jako předchůdce slepice.
Průzkumu ICQ, který proběhl v souvislosti s uvedením služby ICQ ve verzi 6, se zúčastnilo 27 milionů lidí z 200 zemí. Celkem 53 % z nich volilo slepici a jen 47 % bylo přesvědčeno, že první bylo vejce.
Kromě toho studie zjistila zajímavý rozdíl názorů mezi Evropou a zbytkem světa. Zatímco v zemích, jako je například Švédsko, 49 % lidí favorizovalo vejce, v Egyptě to bylo pouze 29 %. Podobně 70 % respondentů ze Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů pevně věří, že první byla slepice.
V Asii, konkrétně v Číně, na Tchaj-wanu a v Hongkongu, se obyvatelé přiklánějí ke slepici, a to v 65 % případů, zatímco v Jižní Americe (V Argentině a Brazílii) ke slepici inklinuje pouze zhruba 55 % lidí.
Debata o slepici a vejci rozděluje vědce a filozofy tisíce let. Řecký filozof Aristoteles věřil, že jak slepice tak vejce musely existovat současně: „První člověk na Zemi by musel být zplozen bez matky nebo bez otce, což odporuje přírodním zákonům. Proto nemohlo být první vejce, které dalo vzniknout slepici či nemohla být první slepice, která snesla první vejce, neboť slepice vzešla z vejce.“
Průzkum ICQ „Slepice nebo vejce“ probíhal mezi dubnem 2007 a dubnem 2008 v Evropě, na Středním východě, v Asii a v Severní a Jižní Americe.