Hlavní navigace

Sloučení GTS dokončeno

[Tisková zpráva]

Sdílet

Sloučení GTS dokončeno

GTS Czech Net a.s., GTS INEC a.s. a DATTEL sjednoceny do GTS CZECH a.s.

Praha 31. ledna 2001 – Společnost GTS (původně GTS CzechNet, GTS INEC a DATTEL), největší alternativní telekomunikační operátor poskytující široké portfolio hlasových, datových a internetových služeb v České republice, oznámila, že s platností od 31.1.2001 zápisem v obchodním rejstříku vedeným Městským soudem v Praze byl zakončen proces sloučení firem GTS Czech Net a.s., GTS INEC a.s. a DATTEL a.s. do společnosti GTS CZECH a.s., která je jejich právním nástupcem.

Veškerá práva a povinnosti ze smluv, jejichž účastníkem byly společnosti GTS Czech Net, GTS INEC a DATTEL přecházejí ze zákona dnem zápisu sloučení v obchodním rejstříku na společnost GTS Czech a.s.

Společnosti GTS Czech Net s.r.o., GTS INEC s.r.o. a DATTEL a.s. působily na českém trhu společně pod obchodní značkou GTS od února 2000. Vzhledem k rozdílným právním formám nebylo možné okamžité sloučení, před finálním sloučením do GTS Czech a.s. byly GTS Czech Net s.r.o a GTS INEC s.r.o. transformovány na akciové společnosti.

Historie sloučených firem:

GTS Czech Net s.r.o.

GTS Czech Net s.r.o. působila na českém trhu od roku 1994. Od roku 1995 provozovala technické středisko a řídící stanici(hub station). Společnost poskytovala telekomunikační služby:

  • mezinárodní telefonní a faxové služby pro uzavřené skupiny uživatelů
  • přístup k Internetu
  • datové služby British Telecom/Concert
  • služby VSAT
  • privátní pronajaté okruhy
  • virtuální neveřejné a bankovní sítě

GTS INEC s.r.o.

GTS INEC byl přední český poskytovatel internetových služeb s regionální působností disponující silnou národní konektivitou (český internetový uzel NIX) a mezinárodní konektivitou (přes EBONE 100% vlastněný GTS Group). Společnost GTS INEC s.r.o. vznikla sloučením firem NetForce, INEC a internetové divize firmy GTS Czech Net. GTS INEC poskytovala komplexní internetové služby koncovým uživatelům, firmám i ostatním Internet providerům.

Společnost DATTEL a.s.

Společnost DATTEL byla privátním telekomunikačním operátorem poskytujícím široké portfolio moderních telekomunikačních služeb. Společnost DATTEL vznikla v roce 1991. Založila ji skupina českých špičkových odborníků v oblasti optoelektroniky, výpočetní a televizní techniky. DATTEL je prvním privátním držitelem Pověření Ministerstva dopravy a spojů v ČR ke zřizování a provozování jednotné telekomunikační sítě na vymezeném území.

O společnosti GTS

GTS je největší alternativní telekomunikační operátor poskytující integrovanou, cenově zvýhodněnou nabídku hlasových, datových a internetových služeb.

Společnost GTS vznikla spojením tří telekomunikačních firem – Dattel, GTS Czech Net a GTS INEC v únoru 2000.

Dattel a.s. přinesla metropolitní optickou síť, licenci na poskytování veřejných telefonních služeb a propojovací smlouvu s dominantním operátorem. Firma GTS Czech Net poskytla neveřejnou telekomunikační síť, licenci na poskytování hlasových služeb pro CUG a pan-evropskou síť.

GTS INEC byl předním českým ISP s regionální působností, díky kterému GTS nabízí bezkonkurenční národní (NIX) a mezinárodní konektivitu ( EBONE).

Hlavním cílem společnosti GTS je nabídnout zákazníkům jedinečnou kombinaci služeb a připravit se tak na vstup na liberalizovaný telekomunikač­ní trh.

Pro další informace kontaktujte prosím:

Marcela Roflíková
GTS
Tel.: 96 157 377
Fax: 96 157 333
marcela.rofli­kova@gtsgroup­.cz

Sylvie Gondokusumo
Mmd
Tel.: 2425 1555
Fax: 2425 4364
sylvie@mmd.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).