Hlavní navigace

Slováci vyhledávají sex častěji než Češi

[Tisková zpráva]

Sdílet

Slováci vyhledávají sex častěji než Češi

Praha, 7. 10. 2004 – Vyhledávač Centrum.cz zveřejnil nejvyhledávanější slova na internetu za měsíc září. Z porovnání s obdobným žebříčkem na slovenském internetu z vyhledávače Centrum.sk lze vyvodit např.to, že Slováci vyhledávají sex častěji než Češi. V českém žebříčku se slovo Sex dostalo na sedmé místo, ve slovenském na třetí.

Z pravidelně zveřejňovaných žebříčků nejhledanějších slov na internetu lze sledovat zájem uživatelů internetu o aktuální témata. V měsíci září lze jednoznačně vysledovat „propad“ slova Last Minute z prázdninové první desítky až na 63.místo. Začátek školního roku naopak potvrzuje hledanost slova Škola, které se dostalo na deváté místo. Toto slovo je hledáno v souvislosti s databázemi škol na internetu, webovými prezentacemi jednotlivých škol, ale také s pomůckami do školy. Blížící se vyvrcholení sezóny pro IT sektor dokládá hledanost slova Invex – jedenácté místo.

Do první dvacítky se vrátila Aneta Langerová, která byla uživateli internetu hledána v souvislosti s jejím prvním albem a koncerty. Od konce soutěže Česko hledá SuperStar je to poprvé, kdy se opět vrací zájem o finalisty do internetu.

Do první desítky nejhledanějších slov se také dostalo slovo z populární televizní kampaně vyhledávače Centrum.cz „Jděte tam, kde Vám rozumí“ – Bobika. Uživatelé si vyhledávají TV spot ke stažení a i jeho další variace, které internetem kolují. Pro Bobika je to velké ocenění.

Na slovenském internetu se, stejně jako v Čechách, na špičce objevují tradičně slova Práce a Bratislava (v Čechách Praha). To jsou obecně dlouhodobě nejhledanější termíny.

TOP 20 českého internetu – září 2004
1. Praha
2. Práce
3. Hry
4. Úřad
5. Brno
6. Ubytování
7. Sex
8. Bobika
9. Škola
10. Mp3
11. Invex
12. Seznamka
13. Jízdní řády
14. Mapy
15. Melodie
16. Dvd
17. Hotel
18. Auto
19. Zdarma
20. Aneta Langerová

TOP 10 slovenského internetu – september 2004
1. Práca
2. Bratislava
3. Sex
4. Košice
5. Mapa
6. SMS
7. Slovník
8. Horoskop
9. Škola
10. Úrad

Kontakt:
Oldřich Bajer, jednatel Centrum.cz
Mobil: 737 213 503
E-mail:olda.bajer@net­centrum.cz

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií.

Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat, od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.

Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk.

Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).