Hlavní navigace

Slovenská společnost versity se definitivně stává součástí holdingu AutoCont

[Tisková zpráva] (Bratislava, 10. února 2011) – AutoCont Holding a.s. a versity a.s. oznámili 10. února 2011 definitivní dokončení transakce, kterou společně anoncovali v prosinci loňského roku.

Sdílet

Cílem transakce bylo spojení nejvýz­namnějšího českého dodavatele ICT služeb a řešení, AutoCont Holding a.s., a významného hráče v oboru ICT na Slovensku, společnost versity, a.s. Posledním krokem pro propojení obou společností bylo schválení transakce Protimonopolním úřadem Slovenské republiky. Souhlasné stanovisko je platné od 1. 2. 2011.  

AutoCont získává tímto krokem majoritní podíl ve společnosti versity a razantně tak posílí svou pozici na slovenském trhu, na kterém působí  již od roku 1992. Dosavadní akcionáři versity si podrží podstatný podíl a budou se i nadále významně podílet na dalším společném rozvoji versity. Společnost ponese i nadále název versity a.s. Obchodní aktivity společnosti AutoCont SK budou postupně přesunuty do společnosti versity. 

Akvizice společnosti versity je dalším krokem holdingu AutoCont v realizaci jeho rozvojových plánů v nejbližších třech letech, jejichž cílem je zdvojnásobení celkových výkonů.  

Jsem rád, že transakce byla definitivně potvrzena a můžeme se pustit do reálné práce,“ řekl Martin Grigar, ředitel společnosti AutoCont CZ a.s. „V současné době již probíhá harmonizace organizační struktury obou firem a přípravné práce na zavedení společného informačního systému. Prioritním úkolem je v první fázi jednoduše zpřístupnit naše odborné know- how a zdroje kolegům na Slovensku.“ 

„Stojíme bezprostředně před příležitostí ve velmi krátkém čase, dalo by se skoro říci v průběhu týdnů, významně rozšířit naše portfolio služeb a produktů pro naše zákazníky, což považuji za klíčový aspekt celé transakce,“ komentuje spojení obou firem Boris Kekeši, ředitel společnosti versity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).