Hlavní navigace

Slovenský den na Dvojce Českého rozhlasu 18. 5. 2011

[Tisková zpráva] Ve středu 18. května bude vysílání Dvojky Českého rozhlasu ve znamení tzv. Slovenského dne. Mezi vzácnými hosty budou např. slovenská premiérka Iveta Radičová, herec Milan Lasica nebo zpěvačka Helena Vondráčková.

Sdílet

Radiomost mezi Bratislavou a Prahou začne již v ranním vysílání Dvojky. Co v Česku je a na Slovensku není? A jak je to naopak? Česko se může chlubit bohatou historií, Slovensko přírodními a kulturními skvosty. Rozdíly ale můžeme najít v našich povahách a přístupu k životu.

V pořadu Jak to vidí (po 8:30) bude hostem Dvojky Ladislav Ballek – spisovatel a bývalý velvyslanec SR v ČR. Po 9. hodině přijde do magazínu Je jaká je bývalý zpravodaj ČRo na Slovensku Ĺubomír Smatana. A mezi 11. a 12. hodinou zaujme jeho místo ve studiu herec Milan Lasica.

Do historie Českého a Slovenského rozhlasu se vydáme po 16. hodině. Je to totiž již 88. let, co bylo zahájeno vysílání Čs. rozhlasu z pražských Kbel. Jak vypadala spolupráce obou rádií a jaký je výhled do budoucnosti? Je dnes rozhlas ještě stále považován za kulturní instituci? Jak může přispět k poznávání a pěstování vztahů obou národů? Hosty budou prozatimní generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan a generální ředitelka RTS Miloslava Zemková.

Kontakt Dvojky (20:00 – 21:00) přivítá dalšího vzácného hosta, premiérku Slovenska Ivetu Radičovou. Slovenský den na Dvojce uzavře Noční Mikrofórum. Vladimír Valovič, ředitel slovenského institutu v ČR v roli moderátora si pozve zpěvačku Helenu Vondráčkovou.

Slovenský den na Dvojce Českého rozhlasu – středa 18. května. Více na dvojka.rozhlas.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).