Hlavní navigace

SLOVENSKÝ DEN NA PRAZE

[Tisková zpráva] Český rozhlas 2 - Praha připravil na středu 24.června pro své posluchače speciální vysílání, které nabídne řadu zajímavých informací z aktuálního dění na Slovensku.

Sdílet

Posluchači, kteří se v tento den stanou v Atriu od 8.30 do 12.00 hodin přímými svědky vysílání v rolích diváků, se setkají v pořadu „Jak to vidí“ se Slovenským velvyslancem v ČR Peterem Brňo, v „Rodinném lékaři“ s očním specialistou a primářem MUDr. Jánem Lešťákem a v „Setkání“ po jedenácté hodině s hereckou legendou Andrejem Hrycem. Připraven je i další zajímavý program včetně pravé slovenské lidovky.

Slovenský den na Praze začne už po páté hodině ve vysílání Dobrého jitra, kde posluchači uslyší řadu reportáží ze současného dění na Slovensku. Byly natáčeny před několika dny téměř po celém Slovensku a posluchači se tak dozví, jak je to u našich sousedů s Eurem a proč přestali jezdit turisté. Navštívíme také zajímavá místa Vysokých Tater, známé slovenské lázně, nově otevřené Národní divadlo i Bratislavský hrad, který právě prochází složitou rekonstrukcí.

Ranní vysílání Dobrého jitra přivítá i zajímavé hosty, mezi kterými bude například ředitel Slovenského institutu v Praze, člen Rozhlasové rady Slovenského rozhlasu a zároveň známý slovenský hudebník Vladimír Valovič. Speciální vysílání bude pokračovat i odpoledne.

Slovenským dnem na Praze bude provázet moderátor Pavel Kudrna. Vysílání vzniká za spolupráce Slovenského institutu v Praze a Slovenského velvyslanectví v ČR.

Více na www.rozhlas.cz/pra­ha.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).