Hlavní navigace

Slovní fotbal je nejúspěšnější hrou českého internetu

[Tisková zpráva] Magická hranice sto tisíc duelů hry Slovní fotbal byla překonána po necelých pěti měsících po spuštění. Ke hře přitom stačí jen nainstalovaný běžný internetový prohlížeč s doplňkem Adobe Flash Player. Úspěch hry je zvlášť významný – průměrný počet online hráčů českého Slovního fotbalu je srovnatelný s celosvětově nejhranějšími hrami Text Twist či Bejeweled 2.

Sdílet

Praha, 7. prosince 2006 – Počet hráčů populární hry tuzemského internetu Slovní fotbal překonal během dne hranici 25 tisíc. Každý z nich odehrál průměrně pět her a strávil ve hře přes jednu hodinu. Ve Slovním fotbale se včera odehrálo 130 598 duelů. Slovní fotbal se tak stal jednoznačně nejúspěšnější hrou českého internetu.

„Hra potvrzuje správný směr společnosti, kterým je poskytování konvergentních komunitních her. Konvergencí nemyslíme ale pouze dostupnost hry prostřednictvím různých médií – internetu, mobilních telefonů a interaktivních televizí, ale i konvergenci z hlediska obsahu. Vzali jsme si inspiraci z toho nejlepšího z televizních soutěží a internetových her. Právě v konvergenci televize a internetu vidíme největší potenciál,“ vysvětlil Miloš Endrle, výkonný ředitel společnosti Geewa, která Slovní fotbal vyvinula a provozuje herní server pro největší české portály.

Po pěti měsících od uvedení předčil Slovní fotbal v návštěvnosti nejenom veškeré zavedené komunitní internetové hry, ale i osvědčené PC tituly pro více hráčů. Pokořil dokonce i legendární Call Of Duty nebo Age Of Empires. Na návštěvnosti se podílí ze 70 procent uživatelé nového portálu Hry.cz, jehož nová verze byla nedávno spuštěna.

„Tato čísla potvrzují, jak obrovský potenciál skrývají online hry pro více hráčů, které nemusíte složitě instalovat, ani studovat manuály před jejich startem. Díky tomu jsou dostupné daleko širší skupině uživatelů, ve které pro někoho možná překvapivě nedominují náctiletí. Typický hráč našich her je totiž ve věku mezi 25 až 40 lety,“ dodal Endrle.

Spuštění hry si pochvaluje i společnost Seznam. „Na inovované službě Hry.cz se už od prvních dnů provozu jasně profiloval největší hit, kterým je Slovní fotbal. V jednu chvíli ho hraje i tisíc lidí najednou a my máme radost, že si uživatelé oblíbili právě tuhle tradiční hru s českým jazykem. Kromě ní je tu hra Kris Kros – česká obdoba Scrabble, kterou hráči najdou exkluzivně jen na Hry.cz. I v ostatních herních kategoriích pozorujeme nárůst denní návštěvnosti, což svědčí nejen o chuti uživatelů hrát, ale i o vhodném zacílení této nekomerční služby Seznamu,“ uvedla Rita Gabrielová, tisková mluvčí společnosti Seznam.cz, pod kterou portál Hry.cz spadá. Slovní fotbal je k dispozici také na serverech Atlas.cz nebo O2Active.cz.

Slovní fotbal hrají dva hráči proti sobě a snaží se z 11 náhodně vybraných písmen složit co nejvíce podstatných jmen. Hráč, který složí nejvíce unikátních slov, se posune k brance soupeře, případně vstřelí gól. Hra je nápaditě doplněna i červenými a žlutými kartami, které je možné udělit soupeři za vyčerpání celého zásobníku 11 písmen, nebo vytvoření delšího slova než soupeř. Ke hře stačí mít nainstalovaný běžný internetový prohlížeč s doplňkem Adobe Flash Player.

Úspěch Slovního fotbalu vyniká i ve srovnání se zahraničím. „Už dnes by patřil Slovní fotbal* k nejnavštěvo­vanějším hrám na zahraničních portálech. V podvečer jej hraje v jednu chvíli běžně přes dva tisíce Čechů. Vyšší návštěvnost na celosvětovém herním portálu společnosti Microsoft dostupném na http://zone.msn­.com/en/root/fre­eonline mají pouze hry Text Twist a Bejeweled 2, které jsou na trhu už několik let,“ uzavřel Miloš Endrle, výkonný ředitel společnosti Geewa.