Hlavní navigace

Slunečnice.cz: Internet Download Manager vítězí mezi programy pro stahování souborů z internetu

[Tisková zpráva] Nejoblíbenějším nástrojem pro komfortní a rychlé stahování souborů z internetu se v dubnu stal program Internet Download Manager. Jeho úspěch navíc dále pokračuje.

Sdílet

Uživatelé, kteří v dubnu 2010 na serveru Slunečnice.cz vybírali nejvhodnější nástroj ke snadnému a komfortnímu stahování souborů z internetu, nejčastěji zvolili program Internet Download Manager. Tento užitečný pomocník si získává stále větší oblibu zejména díky své všestrannosti. Specializuje se totiž na současné stahování více souborů, přičemž dokáže navázat na nečekaně přerušené stahování a odvrátit tak ztrátu dat. Uživatele přitom průběžně informuje o podstatných skutečnostech, jež přímo souvisí s downloadem. Aplikace umožňuje určení priority stahování jednotlivých souborů a podporuje přidávání položek metodou drag and drop. Těšit se můžete na podporu protokolů HTTP, FTP a HTTPS. Program samozřejmě při stahování spolupracuje s internetovými prohlížeči.

Na druhé příčce se mezi programy pro stahování z internetu umístil program YouTube Downloader. Jak již jeho název napovídá, slouží ke konverzi videa a jeho stahování z oblíbeného serveru YouTube na pevný disk vašeho počítače. Jako další se v absolutním pořadí mezi programy pro stahování souborů z internetu objevil program aTube Catcher. Ten slouží taktéž ke stahování videoklipů z internetu. Hlavní výhodou tohoto nástroje je jeho všestrannost. Umí totiž stahovat videa nejen z oblíbeného serveru YouTube, ale rozumí si také například se službami XTube, MySpace, Stage6 a Yahoo. Vybraná videa lze v programu přímo po stažení konvertovat do některého z řady podporovaných video formátů, mezi kterými nechybí AVI, MPG, 3GP a MP4 pro přehrávače iPod nebo herní konzole Sony PSP. aTube Catcher umožňuje i přímou konverzi FLV souborů do jednoho z podporovaných video formátů.

Uživatelé si v dubnu oblíbili také nástroj FlashGet. Ten dokáže zvýšit rychlost stahování souborů z internetu tím, že daný soubor rozdělí na více částí a ty následně stahuje všechny současně. Funkční výbava aplikace je skutečně bohatá, proto se můžete těšit na plánovač stahování, nebo na možnost přerušení internetového připojení po dokončení stahování. Velice užitečnou funkcí programu je schopnost najít nejrychlejší servery, které nabízejí ke stažení kopie požadovaného souboru. Samozřejmostí je podpora navázání na přerušené stahování. FlashGet zvládá jak stahování, tak i vytváření nových torrent souborů. Navíc umožňuje kódovaný přenos dat a ani P2P sítě ED2K a Kad mu nejsou cizí.

Mezi českými programy v oblasti nástrojů pro komfortní stahování souborů z internetu v dubnu zvítězil nástroj Rapget.RS. Ten slouží ke stahování souborů ze všech serverů společnosti RapidShare AG. Program disponuje mnoha funkcemi, z nichž můžeme jmenovat například kontrolu funkčnosti odkazů, nebo získávání informací o stavu účtu na Rapidshare. Program taktéž nabízí možnost stahovat několika souborů najednou. Zajímavá je i funkce pro přerušení a opětovné obnovení stahování.

Nejoblíbenější programy pro stahování souborů z internetu
1. Internet Download Manager 5.19
2. YouTube Downloader 2.5
3. aTube Catcher 1.0.294
4. FlashGet
5. JDownloader 0.9.579
6. VDownloader 2.5
7. Free Download Manager 3.0 #848
8. Rapget.RS 1.0.8.4
9. YouTube HD Transfer 1.0.327
10. Youtube Video Downloader 3.21
Zdroj: Slunečnice.cz, duben 2010

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).