Hlavní navigace

Služba Norton Online Backup 2.0 je k dispozici celosvětově, podporuje počítače PC a Mac

[Tisková zpráva] Nová verze je k dispozici na celém světě ve 24 jazycích a obsahuje sdílení souborů a uchovávání verzí souborů po dobu 90 dní

Sdílet

Praha, 23. prosince 2009 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes představila novou verzi služby Norton Online Backup, která nyní podporuje systém Windows a Mac až v pěti počítačích, jež mohou službu pohodlně používat prostřednictvím jednoho centrálního účtu. Aktualizovaná verze dává spotřebitelům možnost sdílet dokumenty s dalšími uživateli, přenášet soubory mezi libovolnými vlastními počítači a kdykoli načíst zálohované soubory prostřednictvím libovolného webového připojení, včetně změněných souborů za dobu až 90 dní. Služba Norton Online Backup je k dispozici celosvětově ve 24 jazycích.

Služba Norton Online Backup zjednodušuje sdílení velkých souborů s přáteli a kolegy a přenášení dat mezi počítači v domácnosti. Uživatelé mohou vybrat a sdílet kterýkoli ze zálohovaných souborů. Stačí jim k tomu webový prohlížeč a vygenerovat jedinečný odkaz pro stažení, který mohou zaslat e-mailem na libovolnou adresu. Rozšířené přenesení souborů, které je užitečné zejména po zakoupení nového počítače, pomáhá uživatelům snadno přenést soubory mezi počítači v domácnosti. Soubory lze nyní snadno přenášet vzdáleně mezi všemi počítači přiřazenými ke stejnému účtu Norton Online Backup.

„Norton je značka, které spotřebitelé s důvěrou svěřují zabezpečení a ochranu svých počítačů. Spotřebitelé mohou nyní značku Norton využít také pro zálohování svých drahocenných fotografií a sbírek hudby,“ řekl Rowan Trollope, senior vice president, Consumer Products and Marketing, společnost Symantec. „Věříme, že spojení naší značky, celosvětové působnosti a těchto nejnovějších technických zlepšení nám umožní zpřístupnit zálohování online širokým řadám spotřebitelů.“

Zálohovací službu Norton již využívají miliony spotřebitelů jako součást aplikace Norton 360. Tým Norton již také zahájil spolupráci při poskytování služeb zálohování online s 5 ze 6 nejvýznamnějších světových výrobců OEM. Společnost Symantec je největší a nejzkušenější poskytovatel služeb zálohování online na světě. V několika datových centrech profesionálně spravuje více než 40 petabajtů zabezpečených a šifrovaných dat pro více než deset milionů uživatelů.

„Služba Norton Online Backup převyšuje jiné poskytovatele zálohování online svým snadným použitím. Po přihlášení k účtu je k dispozici jednoduché a intuitivní zálohování a obnovení pomocí pouhých několika klepnutí tlačítkem myši,“ řekla Karla Aycock, uživatelka služby Norton Online Backup. „Co je ještě důležitější, vím, že své nenahraditelné soubory svěřuji značce, které můžu věřit.“

Nové funkce služby Norton Online Backup verze 2.0:

  • Službu je možno využívat v počítačích se systémem Windows a Mac, podporuje operační systémy Microsoft XP, Vista, Windows 7 a Mac OS X (včetně Mac OS X 10.6 „Snow Leopard“).
  • Pomocí přepracovaného webového řídicího panelu mohou uživatelé odeslat e-mailem prostřednictvím odkazu pro stažení libovolný zálohovaný soubor.
  • Správa verzí soborů uchovává předchozí verze zálohovaných souborů po dobu až 90 dní, takže je možno snadno načíst starší verze.
  • Rozšířené hledání umožňuje uživatelům hledat zálohované soubory podle názvu, data, velikosti nebo typu souboru.
  • Zálohování otevřených souborů uloží nejaktuálnější soubor i když je otevřený (důležité zejména u e-mailových souborů).
  • Vymazání souborů a správa úložiště umožňuje uživatelům snadno odstranit dříve zálohované soubory a tím uvolnit místo v úložišti.
  • Mezi další nové funkce patří vylepšené přenesení souborů, automatické počáteční nastavení, uživatelská nastavení a přepracované uživatelské rozhraní, které je nyní více intuitivní.

Cena a dostupnost na trhu
Službu Norton Online Backup verze 2.0 je nyní možno zakoupit prostřednictvím vybraných maloobchodů a také online na adrese http://www.sy­mantec.com/cs/cz/n­orton/online-backup. Služba Norton Online Backup bude u stávajících uživatelů v následujících týdnech automaticky aktualizována na novou verzi. Cena služby je 1299 Kč za rok. Zahrnuje úložiště online o velikosti 25 gigabajtů (GB) pro zálohování souborů až z pěti počítačů. Další úložný prostor je možno kdykoli dokoupit.

O produktech Norton společnosti Symantec
Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před počítačovou kriminalitou pomocí technologií, jako je antivirová ochrana, ochrana před spywarem a ochrana před phishingem, a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online a vyladění počítače, a je důvěryhodným zdrojem informací v otázkách bezpečnosti rodiny online. Poznejte nás blíže v síti Facebook na adrese www.facebook.com/nor­ton a sledujte @NortonOnline na webu Twitter.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.