Hlavní navigace

Služba OnlineFamilyNorton získala ocenění iParenting Award pro nejlepší software

[Tisková zpráva] Bezplatné řešení Norton podporující bezpečné užívání Internetu vybral kvůli jeho jedinečnému pojetí panel rodičů, odborníků, škol a licencovaných středisek péče o dítě

Sdílet

Praha – 30. března 2010 – Tým Norton společnosti Symantec (Nasdaq: SYMC) oznámil, že jeho bezplatná služba na podporu online bezpečnosti OnlineFamily.Norton získala ocenění iParenting Media Award v kategorii nejlepší software. OnlineFamily Norton je jediná webová služba poskytující rodičům potřebné nástroje pro získání přehledu o životě jejich dětí online a zahájení trvalého dialogu o tom, co jejich dětí vidí, učí se a dělají s pomocí počítače. Služba OnlineFamily Norton svým jedinečným pojetím, které vede k vytvoření domácích pravidel určujících očekávané chování online, vyzývá všechny rodiče, aby udělali s dětmi „pohovor“ o tom, co dělají online a jak se mají chovat odpovědně.

„Jsme nesmírně potěšeni, že společnost iParenting Media ocenila službu OnlineFamily Norton jako nejlepší řešení pro ochranu dětí online,“ řekla Marian Merritt, propagátorka bezpečného užívání Internetu. „Služba OnlineFamily Norton, na rozdíl od stávajícího softwaru s funkcí rodičovského zámku, který se zaměřuje v prvé řadě na blokování nevhodných stránek a aplikací, pomáhá chránit děti online tím, že podporuje dialog mezi rodiči a dětmi o jejich životě online.“ Ve zdůvodnění k ocenění iParenting pro službu OnlineFamily Norton se vyzdvihuje její jedinečné pojetí ochrany dětí online. Jak uvádí společnost iParenting: „Na rozdíl od mnoha produktů s funkcí rodičovského zámku se služba OnlineFamily Norton snaží vyvolat dialog mezi rodiči a dětmi a ne uplatňovat drakonická omezení.“

iParenting Media Award je ocenění udělované každoročně výjimečným softwarovým produktům. Vítěze vybírá po testech prováděných v podmínkách reálného světa různorodá skupina rodičů, odborníků, licencovaných středisek péče o dítě a škol.

O produktech Norton společnosti Symantec
Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před počítačovou kriminalitou pomocí technologií, jako je antivirová ochrana, ochrana před spywarem a ochrana před phishingem, a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online a vyladění počítače, a je důvěryhodným zdrojem informací v otázkách bezpečnosti rodiny online. Poznejte nás blíže v síti Facebook na adrese www.facebook.com/nor­ton a sleduje @NortonOnline na webu Twitter.

O serveru iParenting
iParenting.com, komunita online pro rodiče a budoucí rodiče, je součástí sítě webových serverů Disney Online zaměřených na rodinu, do které patří také DisneyFamily.com, Kaboose a FamilyFun.com. Společnost založená v roce 1996 se rozrostla z jednoho webového serveru zaměřeného na těhotenství www.PregancyTo­day.com do oceněné sítě více než 40 serverů v angličtině a španělštině. Servery iParenting se věnují řadě otázek rodičovství od založení rodiny až po výchovu dospívajících dětí a dalším souvislostem. Šéfredaktorka serveru iParenting Media Elisa Ast All, MSJ, píše měsíční novinový sloupek a spolumoderuje rozhlasový zábavný pořad Points on Parenting vysílaný z Chicaga. Společnost iParenting Media organizuje vysoce uznávaný program ocenění iParenting Media Awards, který získal certifikaci ISO9001:2000 a zaměřuje se na hodnocení a oceňování produktů. Další informace o produktech, které získaly ocenění iParenting Media Award, jsou spotřebitelům k dispozici na adrese http://www.iPa­rentingMediaA­wards.com/con­sumer.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.