Hlavní navigace

Služby GPRS o Nokia komerčně využívá již 10 provozovatelů mobilních sítí

[Tisková zpráva]

Sdílet

Služby GPRS o Nokia komerčně využívá již 10 provozovatelů mobilních sítí

Provozovatelé používající řešení GPRS společnosti Nokia, prokázali přední postavení na příslušných trzích, když jako první ve svých zemích zahájili poskytování celonárodních standardních služeb s využitím technologie GPRS. Společnost Nokia dnes oznámila, že na celém světě využívá její řešení pro poskytování komerčních služeb GPRS již 10 provozovatelů.

Zahájení poskytování služeb GPRS pomocí řešení od společnosti Nokia veřejně oznámila čínská společnost Fujian Mobile Communications Corporation, australská Cable & Wireless Optus, tchaj-wanská KG Telecom, švýcarská diAx, hongkongská New World PCS, polská Centertel, EuroTel v České republice, hongkongská Pacific Century CyberWorks Mobility Services, singapurská M1 a švédská Europolitan.

Spuštění této paketové služby na základě protokolu IP, kterou lze hladce integrovat s Internetem, představuje významný krok směrem ke službám třetí generace. Zvládnutím tohoto zcela nového prostředku bezdrátového poskytování obsahu získávají provozovatelé konkurenční náskok. Dalším krokem bude optimalizace sítí GPRS pro přenos WAP a dalších typů obsahu.

„Vzhledem k čím dál rychlejšímu tempu růstu mobilních služeb založených na protokolu IP jsme velmi rádi, že můžeme těmto předním provozovatelům umožnit, aby prokázali svou schopnost zprovoznit a využívat tuto novou síťovou technologii. Vzrůstající křivka je strmá a pouze ti nejschopnější dokáží zapojit všechny své kapacity a využít stále komplikovanějších tržních příležitostí,“ uvedl Petri Pöyhönen, vedoucí obchodního programu GPRS společnosti Nokia Networks. „A daří-li se to našim zákazníkům, svědčí to o úspěchu v uvádění GPRS do praxe v rozsahu, umožňujícím celoplošný komerční provoz, podporující mezinárodní roaming a odpovídající nejnovějším standardům.“

Řešení GPRS od společnosti Nokia zahrnuje nejvýkonnější a nejúčinnější kmenový systém GPRS v odvětví, včetně poradenství k aplikacím a odborné kvalifikace v oblasti systémové integrace, využívaných k integraci kmenového systému GPRS do stávajícího přenosového i fakturačního prostředí. Od srpna 1999 společnost Nokia dodala a implementovala více než 50 kmenových sítí GPRS pro přední provozovatele v Evropě, USA, Asii a Číně. Dnes má společnost největší základnu instalovaných systémů ze všech konkurenčních dodavatelů.

Nokia je vedoucí spolecností v oblasti mobilních komunikací. Díky zkušenostem, inovacím a snadno ovladatelným a bezpecným rešením se stala predním svetovým výrobcem mobilních telefonu a predním svetovým dodavatelem mobilních a pevných telekomunikacních sítí a sítí založených na protokolu IP. Spojením mobility a internetu vytvárí spolecnost Nokia nové možnosti pro podniky a koncové uživatele. Akcie spolecnosti Nokia jsou kótovány na šesti nejvetších svetových burzách.

Další informace:
Communications Department
Nokia Networks
Tel. + 358 9 5113 8195
Email: nokia.networks@no­kia.com

www.nokia.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).