Hlavní navigace

Služby SAP jako cloud: T-Systems překročil magickou hranici 5 milionů SAPS

[Tisková zpráva] Každý druhý systém SAPu, které provozuje společnost T-Systems, využívá přístup přes cloud computing, tedy přes datová centra. Se systémem SAP pak pracují uživatelé prostřednictvím bezpečného připojení k těmto datovým centrům. Takto vzniká závratné množství výpočetních operací SAPS a tento počet již dosáhl pěti milionů.

Sdílet

SAPS, tedy jednotka výkonu definovaná firmou SAP, stojí na aplikačních, hardwarově nezávislých standardech, které jsou úzce provázány s výkonem SAP systémů. Jeden SAPS (SAP Application Performance Standard) odpovídá 2400 transakcím v SAPu.

„Dynamické služby a cloud computing, mezi které se řadí i poskytování SAP služeb, usnadňují používání ICT z jednoho místa“ říká Olaf Heyden, Head of ICT Operations ve společnosti T-Systems.

„Zákazníci platí jen za to, co aktivně používají, a mohou tak redukovat své náklady až o 30 procent – to je důležitý argument pro růst a podporu jejich klíčových obchodních aktivit.“ Tento přístup je výhodný jak pro menší společnosti, tak pro korporátní zákazníky. Dynamické služby jsou nyní ve velké míře využívány v mateřské společnosti Deutsche Telekom, ve společnostech Philips, Shell a Linde, a to v celosvětovém měřítku. Tyto společnosti již nepoužívají svůj lokální systém SAP, ale mohou čerpat datový prostor, rychlost přístupu a výpočetní výkon pro aplikace přímo z datových center T-Systems, přesně podle svých aktuálních potřeb.

Zvláštním aspektem dynamického přístupu a cloud computingu je využití centrálních serverů společnosti T-Systems, které jsou tak využity z 80 procent, což pomáhá lépe využít výpočetní výkon a omezit počet jednotlivých fyzických serverů a tím i jejich menší vytížení, které celý provoz prodražuje.

„Naše dynamické služby představují radikálně menší počet serverů a dalších zařízení při zachování vysokého výkonu a tím i menší spotřebu energií než v případě dedikovaného řešení u zákazníka nebo i v případě hostingového řešení, kdy každý zákazník má svůj nezávislý hardware a datový prostor“ vysvětluje Olaf Heyden. Přístup T-Systems tak plně podporuje snížení dopadů ICT na životní prostředí.

Dynamické služby SAP poskytuje T-Systems i v České Republice. Kromě standardních řešení jsou k dispozici i speciální certifikované varianty pro menší výrobní firmy s množstvím přednastavených funkcí pod názvem TS Výroba. Zákazník pak získává výhodu nízkých pořizovacích a provozních nákladů.

Více informací o řešení SAP Services na www.t-systems.cz a www.t-systems.com.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetové stránce www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).