Hlavní navigace

Společnost SMART Comp. a. s. zavedla a úspěšně používá systém managementu jakosti a enviromentálního managementu

[Tisková zpráva] Společnost SMART Comp. a.s. obhájila certifikace EMS (Enviromental Management System) a QMS (Quality Management System). Pozitivní výsledek integrovaného recertifikačního auditu QMS a EMS prokazuje funkčnost zavedených systémů managementu ve společnosti a potvrzuje jejich vhodnost pro udržení potřebné důvěry zákazníků v poskytované služby.

Sdílet

Brno, 1. prosinec 2008 – Společnost SMART Comp. a.s., provozovatel metropolitní optické sítě NETBOX, oznámila, že ve dnech 14.-15. 8. 2008 byl ve společnosti proveden auditorem certifikačního orgánu TÜV SÜD Czech s.r.o. recertifikační audit EMS (Enviromental Management System) a QMS (Quality Management System). EMS audit zahrnoval především prověření změn v podniku od posledního auditu a odstranění zjištění z posledního auditu, hodnoceny byly procesy poskytování telekomunikačních služeb, výstavba sítí a provoz a údržba sítí. Audit QMS si kladl za cíl zjistit, zda je systém kvality managementu ve shodě s požadavky normy ISO 9001.

Od posledního auditu došlo k výraznému rozšíření organizace, rozšíření okruhu zákazníků a poskytovaných služeb. V organizaci však nebyly provedeny žádné změny ovlivňující funkčnost zavedených systémů managementu.

„Společnost disponuje efektivním systémem EMS, který splňuje požadavky normy ISO 14001. Během auditu se mohli auditoři přesvědčit o kvalifikaci a odborných zkušenostech prověřovaných pracovníků a šetrném přístupu k životnímu prostředí. Příští audit proběhne v roce 2009. Bude se jednat o dozorový audit, při kterém proběhne kontrola odstranění zjištění, dozor nad funkčností zavedených systémů, naplňování požadavků obou norem a plnění platných legislativních požadavků,“ informovala paní Ing. Lenka Baumanová, vedoucí auditorka.

Při auditu bylo zjištěno, že firma disponuje funkčním systémem QM založeným na aplikaci a používání dokumentovaných postupů, aplikací analýz s cílem neustále vylepšovat procesy a výrobky (služby). QMS je ve shodě s požadavky ČSN EN ISO 9001:2001. Jako takový dává předpoklad pro zabezpečení shody výrobků a služeb s požadavky smluv a právních předpisů, s cílem udržet a získat potřebnou důvěru zákazníků v poskytované služby.

„Dohled nad certifikovaným systémem QM se provádí jednou ročně, každé 3 roky musí být proveden recertifikační audit, na který se kladou stejné požadavky jako na audit certifikační. Oba certifikáty byly uděleny s platností do srpna roku 2011, jejich získání je pro společnost úspěchem. Certifikace je důkazem o plnění standardních požadavků kladených na společnost a to prostřednictvím nezávislé certifikační instituce,“ uvedl Marek Bukal, předseda představenstva a ředitel strategického plánování a rozvoje společnosti SMART Comp. a. s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).